Miłość, łzy, przekraczanie granic - "Babyteeth" niebawem w kinach!

Coraz częściej w tworach przeznaczonych dla młodzieży pojawiają się tematy poważnych chorób. I – jak można zauważyć – doskonale one trafiają do czytelników (nie tylko młodych), czego doskonałym przykładem jest popularność takich tytułów jak „Gwiazd naszych wina”, „Trzy kroki od siebie” czy „Zanim się pojawiłeś”. Miłośnikom tych ekranizacji bez wątpienia przypadnie do gustu również film „Babyteeth”, który – co prawda – premierę światową miał już w zeszłym roku, jednakże do polskich kin trafi dopiero 7 sierpnia.

„Milla, poważnie chora nastolatka, zakochuje się w Mosesie - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.”

Choć film maluje się raczej dramatycznie, zwiastun przedstawia wzruszający i przepełniony humorem portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice (często w ekstremalny sposób). Warto tutaj dodać, że w rolę Milli wciela się niesamowita Eliza Scalen, która w „Małych kobietkach” wcieliła się w postać Beth March, a sam film już zdobył spore uznanie w świecie – film zdobył aż trzy nagrody na MFF w Wenecji (m.in. za najlepszy debiut aktorski dla Toby’ego Wallace za rolę Mosesa). Krótko mówiąc - zapowiada się nieziemski seans! Planujecie wybrać się na „Babyteeth” do kina?