Wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów powieści Alexandry Brecken. „Lore” zostanie zekranizowane, a za produkcje odpowiada Amy Pacal.

ak podało studio Universal, pracują nad filmem pełnometrażowym, opartym na powieści „Lore”. Za scenariusz odpowiadają Joe Shrapnel i Anna Waterhouse, a producentką została Amy Pascal.
 

Raz na kilka lat dochodzi do Agonu, pojedynku, podczas którego bogowie olimpijscy stają się śmiertelni. Rody wielkich herosów wyruszają do boju, bo ten, kto zabije bóstwo, zdobędzie jego moce. Walka trwa od setek lat i na świecie zostało niewiele prawdziwych olimpijczyków.
 

Lore to dziewczyna, która przed czymś ucieka. Jest ostatnią z rodu Perseusza, a wszyscy jej najbliżsi zostali wymordowani przez inny wielki ród. I chociaż Lore zdaje sobie sprawę, że powinna opuścić Nowy Jork, bo jako ostatnia przedstawicielka swojej rodziny jest w ogromnym niebezpieczeństwie, to coś ją powstrzymuje. Dziewczyna dorabia sobie na nielegalnych walkach bokserskich. Gdy podczas jednego wieczoru, gdy rozpoczął się już Agon, odwiedza ją stary przyjaciel z dzieciństwa, wyprowadza ją to z równowagi. Lore nie spodziewa się, że pomimo iż ucieka, zostanie wplątana w sam środek walk. Gdy pod swoimi drzwiami znajduje ranną Atenę, postanawia zawiązać z nią sojusz i stawić czoła temu, co nieznane.
 

Data premiery produkcji nie jest jeszcze znana.