Zbiegła królowa. Niechętny książę. I zadanie, które może zniszczyć ich oboje

Zbiegła królowa. Niechętny książę. I zadanie, które może zniszczyć ich oboje

Pierwszy tom nowej, mrocznej i urzekającej dylogii od Holly Black.
 

Od wydarzeń opisanych przez Holly Black w bestsellerowej trylogii Okrutny książę – Zły król – Królowa niczego upłynęło osiem lat. W Elfhame miłościwie panuje Najwyższy Król Cardan, a pochodząca z ludzkiego rodu Pani Judy sprawuje rządy razem z nim. Uważany przez wszystkich za następcę tronu Dąb wyrósł tymczasem na krzepkiego młodzieńca, który zamiast gnuśnieć na niekończących się biesiadach i opływać w dostatki, podejmuje śmiertelnie niebezpieczną misję.

tawka w tej grze jest przerażająco wysoka, chodzi bowiem o ocalenie Elfhame w ostatecznym starciu z Nore, zdetronizowaną władczynią Zębatego Dworu. Podlega jej armia wynaturzonych potworów skleconych z wyjątkowo mrocznej magii, patyków oraz ludzkiego truchła.
 

W niebezpiecznej wyprawie Dębowi towarzyszy dzika Suren o piekielnie ostrych zębach, córka lodowej Pani Nore i zarazem jedyna osoba, której rozkazów nienawistna władczyni Północy musi słuchać.
 

Czy znany z krwawych czynów ojczym Dęba okaże się sprzymierzeńcem, czy nieprzyjacielem? Czy książę zdoła ocalić elfowy świat przed ponurym losem?
 

Tytuł:    Następca tronu. Opowieść z Elfhame. Tom 1
Seria:    Okrutny książę
Autor:    Black Holly
Tłumaczenie:    Kroszczyński Stanisław, Byczek Zuzanna
Wydawnictwo:    Jaguar
Język wydania:    polski
Liczba stron:    400
Numer wydania:    I
Data premiery:    2023-04-26