Oto sekretny dziennik Darcy Delamare, badaczki morskich głębin, która w 1872 roku na pokładzie statku HMS Challenger wyruszyła w trwający trzy lata rejs dookoła świata.

onieważ w tamtych czasach kobiety nie mogły robić kariery naukowej, Darcy przebrała się za mężczyznę i dołączyła do tej fascynującej wyprawy jako Daniel Dawson. Owocem jej pracy na pokładzie jest zachwycający album Historia naturalna syren, który przekazała Brytyjskiemu Towarzystwu Nauk Przyrodniczych. 
 

Księga wtajemnicza w tajemnicze życie syren. Dzięki skrupulatnym notatkom i szczegółowym  rysunkom nauczycie się rozróżniać gatunki syren z całego świata; dowiecie się, gdzie mieszkają i jak żyją. Poznacie sekretną mowę syren, ich anatomię, cykl życia oraz zwyczaje i upodobania.

Historia naturalna syren, wzorowana na dawnych atlasach historii naturalnej, łączy fikcyjną fabułę i bohaterów z rzetelnymi faktami przyrodniczymi, konsultowanymi przez eksperta. Zapadające w pamięć stylizowane ilustracje uruchamiają wyobraźnię i pozwalają zanurzyć się w magiczny świat, a wciągająca historia pomaga chłonąć wiedzę.
 

Wyjątkowość tej księgi podkreśla jej olśniewająca szata graficzna oraz eleganckie wydanie w płóciennej oprawie ze srebrnymi tłoczeniami i posrebrzanymi stronami. Dzięki temu Historia naturalna syren sprawdzi się jako prezent na wyjątkowe okazje dla małych, dużych i całkiem dorosłych!
 

W serii ukazały się również:

- Historia Naturalna Wróżek
- Historia Naturalna Magii
 

W przygotowaniu:

- Historia Naturalna Zwierząt Mitycznych
 

Tytuł:    Historia naturalna syren
Seria:    Bajki interaktywne
Autor:    Hawkins Emily , Jessica Roux
Tłumaczenie:    Kiereś Emilia
Wydawnictwo:    Harper Collins Polska
Język wydania:    polski
Język oryginału:    angielski
Liczba stron:    64
Numer wydania:    I
Data premiery:    2023-04-12