Nowa książka autorki głośnych „Pasztetów do boju”

Nowa książka autorki głośnych „Pasztetów do boju”

Oryginalna powieść o niespełnionej miłości buzująca od ironii, emocji, pełnego energii, slamowo-hiphopowego stylu i rymów, jakich nie powstydziłaby się Dorota Masłowska.

Eugeniusz i Tatiana mogliby być szczęśliwie zakochani – gdyby wszystko potoczyło się inaczej. Gdyby naprawdę spróbowali poznać się nawzajem, gdyby spotkali się tylko we dwoje, gdyby nie inni. Ale to było dawno – a potem życie rozdzieliło ich na długo.

Aż do czasu, gdy znów wpadli na siebie w paryskim metrze.

Co tak naprawdę wydarzyło się przed laty? A teraz? Czy po tym wszystkim mogą jeszcze być razem?


Ta poruszająca powieść o dwóch miłościach, które rozminęły się w czasie, jest zarazem błyskotliwą nowoczesną wariacją na temat jednej z najsłynniejszych opowieści o nieszczęśliwej miłości – „Eugeniusza Oniegina” Puszkina i Czajkowskiego. 

„Każdy, kto pogrążył się kiedyś w rozpaczy po utraconej relacji, doceni rozdzierającą serce opowieść Beauvais”.
Publishers Weekly

Clémentine Beauvais (ur. 1989) – pisarka i tłumaczka, wschodząca gwiazda francuskiej literatury młodzieżowej. Autorka kilkunastu książek dla młodych czytelników, w tym wielokrotnie nagradzanej powieści „Pasztety, do boju!”. Pisze po francusku i angielsku. Od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie ukończyła studia i obroniła doktorat poświęcony literaturze dziecięcej. Wykłada angielski i pedagogikę na uniwersytecie w Yorku.  

Tytuł:    Pomyśl, jak słodko
Autor:    Beauvais Clementine
Tłumaczenie:    Swoboda Tomasz
Wydawnictwo:    Wydawnictwo Dwie Siostry
Język wydania:    polski
Język oryginału:    polski
Numer wydania:    I
Data premiery:    2021-10-06