Musisz to przeczytać!

Musisz to przeczytać!

Jana Novak to zwykła dziewczyna z południowego Londynu. Jest wysoka, tyczkowata i czuje się nieswojo ze swoim androgynicznym wyglądem. Nieoczekiwanie zostaje odkryta przez agencję modelek i katapultowana do roli supergwiazdy.  Z dnia na dzień staje się It girl.
Ale im wyżej się wznosisz, tym tragiczniejszy jest upadek...

 

Świat mody jest równocześnie fantastyczny i obrzydliwy. Oprócz sławy i wielkich pieniędzy, czyha w nim też wiele zagrożeń.
Juno Dawson w sposób niezwykle szczery i surowy ujawnia mroczną prawdę o branży modowej, której nie ominęło #TimesUp i #MeToo.
 

 

"Jeśli kiedykolwiek marzył_ś o karierze w modelingu, przyciąga Cię blask fleszy i uwodzi myśl o sławie tudzież idealnym życiu, zajrzyj na „Targ mięsny”. Wychudzone ciała z billboardów są zawsze w cenie, a wartości…? Czyżby na wyprzedaży? Juno Dawson udało się stworzyć nieprzesadzoną, aktualną historię w nurcie new adult, która bez wątpienia powinna trafić na półki współczesnych nastolatków."
Ewa Cat Mędrzecka

"Otrzeźwiająca, brutalna, słodko--gorzka. Przez tę historię płyniesz: beztrosko i na oślep, a gdy już zdajesz sobie sprawę, w co się wpakowałaś, jest za późno: toniesz. Obowiązkowa lektura każdej dziewczyny. Serio, każdej!"
Panna FoxTytuł:    Targ mięsny
Autor:    Dawson Juno
Tłumaczenie:    Kleszcz Ewa
Wydawnictwo:    Books4YA
Język wydania:    polski
Język oryginału:    angielski
Numer wydania:    I
Data premiery:    2021-06-16