Książki na podstawie popularnego, norweskiego serialu „Skam”!

Książki na podstawie popularnego, norweskiego serialu „Skam”!

Serial opowiada historię grupy nastolatków z Oslo, o ich życiu codziennym oraz okresie „Russ”, czyli czasie największych imprez i ostatnich szaleństw przed ukończeniem szkoły średniej.

Składa się on z czterech sezonów przedstawiających jednego, głównego bohatera.
Na pierwszy składają się skomplikowane relacje Evy z chłopakiem, Jonasem, w drugim poznajemy związek Noory z Williamem. W trzecim Isak spotykający Even’a i zmieniający jego życie diametralnie, natomiast czwarty pokazuje historię Sany, muzułmanki w czasie Ramadanu.

Ale przede wszystkim jest on o sile przyjaźni, pierwszych związkach, tolerancji, odmienności, wsparciu drugiej osoby, bliskości. Wzruszający i pozwalający utożsamić się młodym ludziom z bohaterami.

Przez to jak bardzo „Skam” porusza problemy codzienne młodzieży zdobył fanów nie tylko w Norwegii, jest aktualnie bardzo popularnym i lubianym serialem w Polsce. Ze względu na swoją interesującą fabułę zostały stworzone remaki m.in. francuski, niemiecki, włoski.

Premiera pierwszego tomu o tytule „Eva. SKAM. Sezon 1” autorstwa Julie Andem nastąpi 4 czerwca 2019 roku. Składać się będzie z pełnego scenariusza wraz ze scenami, które nie znajdują się w produkcji. Wydania serii podjęło się wydawnictwo Rebis.

Ja czekam z niecierpliwością! Nie mogę się doczekać by ponownie wrócić do ulubionych bohaterów. Koniecznie zapoznajcie się z serialem, bo osobiście uważam, że jest wart uwagi.