Czy wiesz, że ponad połowa uczniów ma za sobą doświadczenie przemocy rówieśniczej?

Czy wiesz, że ponad połowa uczniów ma za sobą doświadczenie przemocy rówieśniczej?

Strach przed eskalacją przemocowych zachowań powstrzymuje wiele osób od szukania pomocy.

„Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków” to pomocna dłoń osoby, która przeżyła to piekło i przetrwała. Książka zawiera porady dotyczące przetrwania, osobiste anegdoty i literacką twórczość autorki, która zachęca do kreatywnych działań podczas szukania rozwiązania problemów. 

Aija Mayrock doświadczyła prześladowania na własnej skórze. Zamiast pozwolić, żeby te doświadczenia ją złamały, skupiła swoją dobrą energię na pisaniu i wydała własnymi środkami poradnik dla wszystkich, którzy zmagają się z przemocą w szkole i poza nią. W poruszającej opowieści o swoich trudnych doświadczeniach dzieli się strategiami, które pomogły jej przetrwać i rozkwitnąć. 

Aija pisze, jak poradzić sobie z prześladowaniem, cyber nękaniem oraz ze strachem, a także jak zachować bezpieczeństwo i wreszcie – jak stworzyć życie, o którym się marzy.
Aija traktuje kwestię prześladowania z wielką delikatnością i świeżą perspektywą. Mówi językiem swoich rówieśników, dzięki czemu książka z łatwością trafia do dzieci i nastolatków. Jest także utalentowaną scenarzystką. Jej film „Diego” otrzymał nagrodę Silver Key od Scholastic’s Art and Writing Awards.

„Po części praktyczny przewodnik, a po części inspirujące wspomnienia, Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków przemawia bezpośrednio do młodych ludzi cierpiących z powodu tego samego bólu i strachu, których doświadczyła Mayrock w przeszłości”.
Bustle

„Praktyczna, poruszająca i głęboko empatyczna”.
Kirkus

Tytuł:    Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków
Autor:    Mayrock Aija
Tłumaczenie:    Maksymowicz-Hamann Jowita
Wydawnictwo:    Mamania
Język wydania:    polski
Język oryginału:    angielski
Liczba stron:    168
Numer wydania:    I
Data premiery:    2020-09-30