Cudowne myśli na każdy dzień w roku. O odwadze, przyjaźni, miłości i życzliwości

Cudowne myśli na każdy dzień w roku. O odwadze, przyjaźni, miłości i życzliwości

Pogodne i ogromnie inspirujące dopełnienie serii książek „Cudowny chłopak”, która podbiła serca młodych i starszych czytelników na całym świecie!

 

„Cudowny chłopak”, debiut R.J. Palacio, przez ponad 5 lat okupował listę bestsellerów „New York Timesa” i przeszło 140 tygodni znajdował się na jej szczycie. Magazyn „Time” określił go jako jedną ze 100 najlepszych książek dla młodzieży wszech czasów. W ekranizacji powieści wystąpili Julia Roberts, Owen Wilson i Jacob Tremblay.

„365 dni cudowności” to pełne mądrości i niezwykle twórcze nawiązanie do tej pięknej historii: 365 zachęcających do szlachetnego działania mott na każdy dzień roku. Znajdziemy wśród nich słowa popularnych piosenek, cytaty z książek dla dzieci, epitafia z egipskich nagrobków i sentencje z ciasteczek z wróżbą. 

Inspiracją do stworzenia księgi złotych myśli stała się postać znanego z „Cudownego chłopaka” i uwielbianego przez uczniów profesora Browne’a.

"Zbiór podnoszących na duchu i budzących natchnienie zdań, które przemówią prosto do serc rzeszy fanów serii „Cudowny chłopak”. Bo cudów wokół nas nigdy nie za wiele!"
„Kirkus Reviews”

Tytuł:    365 dni cudowności
Tytuł oryginalny:    365 days of wonder
Seria:    Cudowny chłopak
Autor:    Palacio R. J.
Tłumaczenie:    Waliś Robert
Wydawnictwo:    Wydawnictwo Albatros
Język wydania:    polski
Język oryginału:    angielski
Liczba stron:    432
Numer wydania:    II
Data premiery:    2023-01-25