Niebanalnie o miłości – top 5 romansów

Date
lut, 08, 2020

Walentynki to czas miłości, tej niewinnej, jak i tej trochę pikantniejszej. To właśnie w ten dzień najlepiej przeczytać jakiś dobry romans. Poniżej przedstawiam moje top 5 romansów na walentynki (chociaż był to wybór bardzo trudny, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat zostało wydanych wiele bardzo dobrych romansów).

1. Z głową w gwiazdach Jenn Bennett wyd. IUVI
Zorie, jest nastolatką, która uwielbia planować. Spontaniczne wyjazdy czy wydarzenia to nie dla niej. Dlatego też nie tryska radością, gdy okazuje się, że ma jechać pod namiot i to z Lennonem, swoim dawnym przyjacielem, a obecnie największym wrogiem. Jednak, gdy zostają sami w głuszy wszystko, może się zdarzyć. Czy wyjaśnią sobie wszystkie nieporozumienia? Czy będą w stanie ze sobą wytrzymać?
Z głową w gwiazdach jest książką lekką, zabawną, z bohaterami, których nie sposób polubić. Nie jest to typowy romans hate-love, ponieważ główni bohaterowie najpierw byli w sobie zakochani, a potem w wyniku pewnego nieporozumienie stali się wrogami, ale jak to w romansach bywa, wszystko jest możliwe i może bohaterów czeka jednak szczęśliwe zakończenie?

2. Nero Sarah Brianne wyd. Niezwykłe
Elle nie ma w życiu lekko. Jest prześladowana w szkole, żeby zapłacić za czesne, musi pracować wieczorami, w dość nieciekawej dzielnicy, a na dodatek staje się światkiem mafijnych porachunków.
Nero jest królem Legacy Prep, dla którego Elle jest tylko przepustką, dzięki której będzie mógł wejść w szeregi mafii. Ma miesiąc, żeby zdobyć zaufanie głównej bohaterki. Jednak co się stanie, gdy w grę zaczną wchodzić uczucia?
Ostatnio dość modny w romansach jest motyw mafijny. Tutaj autorka połączyła go z wątkiem szkoły. Był to zabieg, który wyszedł autorce bardzo dobrze. Nero nie jest książką lekką i przyjemną. Jest tu przemoc, psychiczna i fizyczna. Są przekleństwa, ale jest też miłość, przyjaźń i nadzieja. Nadzieja, że kiedyś będzie lepiej. Są też dobrze wykreowani bohaterowie i ciekawa fabuła. Warto wspomnieć, że Nero jest dopiero pierwszym tomem serii i w przyszłości, mam nadzieję, że zostaną wydane kolejne.

3. Błękitny zamek Lucy Maud Montgomery wyd. Egmont Polska
Valancy Striling ma dwadzieścia dziewięć lat i ciągle mieszka z matką i ciotką, które traktują ją jak małe dziecko. Wszyscy dookoła krytykują ją z powodu staropanieństwa. Przed smutną rzeczywistością Valancy ucieka w świat fantazji, gdzie adorują ją przystojni rycerze. Gdy dostaje list o złym stanie swojego zdrowia, postanawia się zmienić, usamodzielnić i przeżyć niezapomnianą przygodę.
Lucy Maud Montgomery znana jest przede wszystkim z książek o Ani z Zielonego Wzgórza. Jednak napisała ona jeszcze wiele innych książek. Na Błękitny zamek natknęłam się kiedyś, myszkując na strychu w domu mojego dziadka. Gdy tylko przeczytałam opis, wiedziałam, że jest to książka dla mnie. Błękitny zamek jest historią bardzo urokliwą. Pełną ciepła i romansu. Nie jest to historia nowoczesna, z wieloma poglądami w dzisiejszych czasach możemy się nie zgadzać, ale nie można zapomnieć, że powstała ona w ubiegłym wieku. Nie zmienia to jednak faktu, że warto ją przeczytać, dla swojego baśniowego klimatu.

4. Przyszłość ma twoje imię Elżbieta Rodzeń wyd. Zysk i S-ka
Blanka pochodzi z bogatej rodziny, kilka lat temu padła ofiarą napadu, a z jego skutkami walczy do dziś. Właśnie postanawia się usamodzielnić, wyprowadza się od rodziców, zaczyna studia i pracę. Poznanie Mateusza wprowadza w jej spokojne życie odrobinę chaosu.
Mateusz, od najmłodszych lat musi walczyć o przetrwanie, dla siebie i swojego brata. Teraz ciężko pracuje, żeby zdobyć zaufanie Blanki. Tylko czy pewien fakt z przeszłości, nie zepsuje szansy na udaną przyszłość?
Przyszłość ma twoje imię, ma wszystkie elementy, które powinien mieć dobry romans. Są skrzywdzone osoby, jest dramat (a nawet kilka dramatów) i co najważniejsze jest miłość i przebaczenie. Jest to książka, od której bardzo trudno się oderwać, historia wciąga od pierwszej strony. Elżbieta Rodzeń ma bardzo dobry styl i bardzo polecam jej wszystkie książki.

5. Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość Jane Harvey-Berrick wyd. NieZwykłe
Daniel to na pierwszy rzut oka typowy bad boy. Jest wybuchowy, ponury, ma tatuaże i kolczyki. Lisanne natomiast, to dziewczyna z dobrego domu. Ich drogi krzyżują się, w chwili, gdy mają do wykonania wspólne zadanie. Podczas spotkań okazuje się, że Daniel to tak naprawdę bardzo inteligenty i zabawny chłopak. Skrywa jednak pewną tajemnicę. Czy pomimo przeciwności bohaterowie będą razem?
Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość to książka, która wciąga dosłownie od pierwszej strony. Nie jest to romans, w którym ma się wrażenie, że gdzieś już coś podobnego się czytało. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji, smutek, złość, ale też i radość. Poza samym romansem książka pokazuje również jak trudno zaakceptować siebie i obdarzyć kogoś zaufaniem.
Mam nadzieję, że każdy znajdzie w tym zestawieniu coś dla siebie. Każda z nich jest pełna miłości. Tylko jedne są lekkie i zabawne, a drugie dość mroczne, ale każdej króluje miłość.

Brokenvision

Related Posts

Najnowsze opowiadania


Błękitne Marzenie

Był ciepły, wrześniowy wieczór. Słońce zbliżało się ku zachodowi, czerwonymi promieniami oświetlając budynki Częstochowy. Mieszczący się przy ulicy Cichej Dom studencki „Solaris” rozlokowany był w…

Piosenka

To był dzień jak każdy inny. Może trochę bardziej słoneczny. Trochę cieplejszy. Wyszłam wcześniej z pracy, było około 15:00. Szłam jak zawsze przez park. Wiatr…

Noc pozbawiona gwiazd

Wiatr wpadał przez otwarte okno poruszając cienką, białą zasłoną. Noc była czarna jak smoła. Nieoświetlona przez żadną z gwiazd. W oddali słychać było ujadanie psów…

Jeden dzień

6:40     Budzik. Z największym oporem macam ręką po zimnym parapecie i po chwili udaje mi się go wyłączyć. Leżę jeszcze przez 5 minut. Ten…

Gamer Girl

Poniedziałek, 9 maja, godzina 16:00 BrokenVision Do środka weszła dziewczyna. Miała na sobie zdecydowanie za dużą bluzę z kapturem, podarte dżinsy i kompletnie zero jakiegokolwiek…

Najnowsze Artykuły


Czym się różni dystopia od antyutopii?

Czym się różni dystopia od antyutopii? Gatunki literackie „dystopia” i „antyutopia” są często używane wymiennie, co prowadzi do pewnych nieporozumień. Mimo że oba terminy odnoszą…

Najlepsze miejsca do czytania

Czytanie jest jednym z najprostszych i najbardziej satysfakcjonujących sposobów na ucieczkę od rzeczywistości, zgłębienie wiedzy czy rozwinięcie wyobraźni. Wybór odpowiedniego miejsca do czytania może wzmocnić…

Audiobooki: Dlaczego warto ich słuchać?

Audiobooki: Dlaczego warto zacząć ich słuchać? Nie da się ukryć, że audiobooki są coraz bardziej popularne. Chociaż wielu z nas może nadal preferować tradycyjne książki,…

Origami – sztuka składania papieru, która ożywia Twoją kreatywność!

Origami – sztuka składania papieru, która ożywia Twoją kreatywność! Jeśli szukasz fascynującego sposobu na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie swojej wyobraźni, origami może być idealnym…

Czytam dla przyjemności

Od jakiegoś czasu środowiskiem książkowych w mediach społecznościowych wstrząsa jeden temat. Wypływa on na wierzch regularnie, zazwyczaj wtedy, gdy bestsellerem staje się książka z wattpada/ dla…

Najnowsze przemyślenia


Literatura Młodzieżowa: Most między Światami

W świecie książek, literatura młodzieżowa jest niczym most łączący światy dzieciństwa z rzeczywistością dorosłych. Choć nazwa sugeruje, że jest to kategoria przeznaczona wyłącznie dla nastolatków,…

Playlisty do książek: hit czy kit?

Playlisty do książek: hit czy kit? Muzyka i literatura to dwie sztuki, które mają zdolność przenoszenia nas w inne światy, wywoływania emocji i pobudzania wyobraźni.…

Wakacyjna przygoda ze scrapbookingiem

Scrapbooking, czyli tworzenie albumów z pamiątkami, jest wspaniałym sposobem na zachowanie wspomnień i twórcze wyrażanie siebie. Jest to też doskonały sposób na wakacyjną nudę! Jeśli…

Sposoby na książki, czyli jak zaoszczędzić, uratować i porządkować lektury!

Jeśli wasza książka razem z wami chciała się wykąpać lub nie mieliście gdzie jej schować podczas deszczu to koniecznie jak najszybciej, kiedy to będzie możliwe,…

Klasyka vs nastolatkowie

Klasyka to twardy orzech do zgryzienia. W słownikowej definicji-ogół dzieł uważanych za podstawowe, reprezentatywne i najcenniejsze w literaturze. Istnieją normalni czytelnicy korzystających z doboru książek…