Patronat. Zapowiedź: To, czego nie widać Bartek Bikowski

Date
lip, 15, 2025

Co się czai poza zasięgiem wzroku?

 Zanurzcie się w świecie, który nie przypomina żadnego z dotąd poznanych. Bartek Bikowski zabiera czytelników w wyjątkową, pełną emocji, grozy, lęku i niejasnych przeczuć podróż przez życie chłopaka, którego rzeczywistość od pewnego snu przesiąknięta jest dziwnością, magią i niepokojem. Pod opieką Anny oraz Mateusza, nadzwyczajnego przyjaciela Artur próbuje zrozumieć otaczający go świat i siebie samego.

To nie jest zwykła historia dorastania.

„To, czego nie widać” to porywająca opowieść o wpływie przeszłości na nasze życie, przyjaźni, strachu, przeznaczeniu i utracie człowieczeństwa oraz bliskości. Humor przeplata się tu z grozą, a metafizyczne napięcie buduje klimat, który wciąga bez reszty. Czy można odnaleźć siebie, gdy świat przestaje mówić jednym głosem? Czy da się odzyskać człowieczeństwo, kiedy granice snu i jawy zaczynają się zacierać? Artura wspierają nie tylko Anna i ekscentryczny Mateusz, ale też dwie dziewczyny o zadziornych charakterach, które wnoszą do jego życia iskrę nieprzewidywalności i autentycznej bliskości. Ich pojawienie się może zrodzić coś więcej niż tylko więź — może przemienić jego świat.

 

Co o książce sądzą inni?

Gdy milczenie staje się zaraźliwe, a ludzie zapominają, czym jest bliskość, młody chłopiec wyrusza w głąb lasu i własnego lęku. To historia o tym, jak łatwo zatracić człowieczeństwo – i jak trudno je odzyskać. Hipnotyzujący miks grozy, filozofii, magii i melancholii. — Edyta B. Gruda, Oczami Matki Wiedźmy @matkawiedzma

Baliście się kiedyś swoich snów? „To, czego nie widać” to hipnotyzująca podróż na granicy snu i rzeczywistości. Młody bohater staje twarzą w twarz z własnym lękiem, przeszłością i tym, co nieuchwytne, lecz realne. Przejmująca narracja prowadzi przez metafizyczne refleksje nad tożsamością, pamięcią i złudzeniem prawdy. To proza pełna mroku i uroku, która pochłania. — Karolina Trembicka „Na półce z książkami”

Sekret, który czeka na odkrycie. Przeznaczenie, przed którym nie ma ucieczki. Opowieść, która pozostaje w pamięci jak echo snu, kwestionując to, co uznajesz za prawdę. — Wiktoria Malmon, @czytam.dreszcze

Wydawnictwo: Book Edit

Data wydania: 2025-08-01

Kasia B

Related Posts

Najnowsze opowiadania


Błękitne Marzenie

Był ciepły, wrześniowy wieczór. Słońce zbliżało się ku zachodowi, czerwonymi promieniami oświetlając budynki Częstochowy. Mieszczący się przy ulicy Cichej Dom studencki „Solaris” rozlokowany był w…

Piosenka

To był dzień jak każdy inny. Może trochę bardziej słoneczny. Trochę cieplejszy. Wyszłam wcześniej z pracy, było około 15:00. Szłam jak zawsze przez park. Wiatr…

Noc pozbawiona gwiazd

Wiatr wpadał przez otwarte okno poruszając cienką, białą zasłoną. Noc była czarna jak smoła. Nieoświetlona przez żadną z gwiazd. W oddali słychać było ujadanie psów…

Jeden dzień

6:40     Budzik. Z największym oporem macam ręką po zimnym parapecie i po chwili udaje mi się go wyłączyć. Leżę jeszcze przez 5 minut. Ten…

Gamer Girl

Poniedziałek, 9 maja, godzina 16:00 BrokenVision Do środka weszła dziewczyna. Miała na sobie zdecydowanie za dużą bluzę z kapturem, podarte dżinsy i kompletnie zero jakiegokolwiek…

Najnowsze Artykuły


Tłuste książki młodzieżowe, czyli świętujemy, a nie jemy

Jeśli myśl o kolejnym pączku wywołuje mdłości, ale chętnie poczytacie o słodkim bohaterze, to mamy dla Was listę grubiutkich książek, które na pewno zaspokoją Wasz…

Pomysły na spędzenie czasu z młodszym rodzeństwem

Posiadanie młodszego rodzeństwa wcale nie oznacza, że to starsze będzie skazane na nudne zabawy dla maluszków. Oto kilka pomysłów, dzięki którym z twoją, rodzicu, niewielką…

Jak Instagram i TikTok zmieniają sposób, w jaki młodzież czyta książki?

Jak Instagram i TikTok zmieniają sposób, w jaki młodzież czyta książki? Pamiętacie czasy, kiedy o nowej książce dowiadywaliśmy się od znajomego albo przez recenzję w…

Piątek 13. – Dlaczego budzi tyle emocji?

Piątek 13. – Dlaczego budzi tyle emocji? Piątek 13. to jedna z tych dat, które niemal automatycznie kojarzą się z pechem i złymi wróżbami. Czy…

Co różni literaturę naukową od popularnonaukowej

W świecie literatury, zarówno naukowej, jak i popularnonaukowej, istnieje wyraźna linia demarkacyjna, choć czasem subtelna, która oddziela te dwa gatunki. Ta granica nie jest jednak…

Najnowsze przemyślenia


Dlaczego dorośli sięgają po książki dla młodzieży?

Co sprawia, że dorośli z zapałem sięgają po literaturę młodzieżową? Czy to tęsknota za beztroską młodością? A może magia opowieści, która przyciąga jak magnes? Literatura…

Jakie książki najlepiej czytać na wiosnę?

Wiosna to czas odrodzenia, gdy natura budzi się do życia, a my razem z nią czujemy przypływ nowej energii. To idealny moment, aby zanurzyć się…

Literatura Młodzieżowa: Most między Światami

W świecie książek, literatura młodzieżowa jest niczym most łączący światy dzieciństwa z rzeczywistością dorosłych. Choć nazwa sugeruje, że jest to kategoria przeznaczona wyłącznie dla nastolatków,…

Playlisty do książek: hit czy kit?

Playlisty do książek: hit czy kit? Muzyka i literatura to dwie sztuki, które mają zdolność przenoszenia nas w inne światy, wywoływania emocji i pobudzania wyobraźni.…

Wakacyjna przygoda ze scrapbookingiem

Scrapbooking, czyli tworzenie albumów z pamiątkami, jest wspaniałym sposobem na zachowanie wspomnień i twórcze wyrażanie siebie. Jest to też doskonały sposób na wakacyjną nudę! Jeśli…