Wyjątkowo edycja w jednym tomie

Wyjątkowo edycja w jednym tomie

Wyjątkowo edycja w jednym tomie dwóch magicznych opowieści Tolkiena oraz baśniowego cyklu wierszy, nawiązującego do jednej z najbardziej tajemniczych postaci z "Władcy Pierścieni" – Toma Bombadila

Zawarte w książce opowieści stanowią dowód niezwykłego poczucia humoru Tolkiena, który musiał "odreagować" wieloletnią pracę nad epopeją Władca Pierścieni. Pisarz w żartobliwy sposób wykorzystuje tu motywy heroiczne i rycerskie, robiąc sobie wakacje od "spraw wyższych, głębszych lub bardziej tajemniczych", o których traktuje trylogia.

W Gospodarzu Gilesie Tolkien śmieje się serdecznie z tego, co wcześniej traktował z największą powagą jako pisarz, uczony i krytyk, a przedstawia się nam jako wydawca i tłumacz dawnego rękopisu, opisującego powstanie pewnego królestwa w przedarturiańskiej Brytanii. Z kolei Kowal z Podlesia Większego stanowi próbę wytłumaczenia słowa "faerie" za pomocą krótkiej historyjki o kucharzu i jego cieście. Wreszcie "Przygody Toma Bombadila" to oryginalne, zabawne wiersze związane z anegdotami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni".

Książka jest idealną okazją dla fanów Śródziemia do zapoznania się z mniej znanymi utworami Tolkiena, które oferują niezapomnianą podróż w świat pełen magii i czarów, i zachwyci czytelników w każdym wieku.

Tytuł:    Gospodarz Giles z Ham / Kowal z Przylesia Wielkiego / Przygody Toma Bombadila
Tytuł oryginalny:    Farmer Giles of Ham; Smith of Wooton Mayor; The Adventures of Tom Bombadil
Autor:    Tolkien John Ronald Reuel
Tłumaczenie:    Frąc Cezary, Jagiełowicz Aleksandra
Wydawnictwo:    Wydawnictwo Zysk i S-ka
Język wydania:    polski
Język oryginału:    angielski
Liczba stron:    184
Numer wydania:    I
Data premiery:    2020-11-17