Niezapomniana opowieść o harcie ducha, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życie

Niezapomniana opowieść o harcie ducha, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życie

Fanom „Cudownego chłopaka” Julian znany jest głównie jako szkolny prześladowca Augusta. „Biały ptak” ukazuje historię Juliana z innej strony – chłopiec odkrywa poruszającą historię swojej babci, która podczas II wojny światowej ukrywała się w okupowanej przez nazistów Francji i została ocalona przez pewnego chłopca.


R.J. Palacio przez lata pracowała jako ilustratorka i projektantka okładek, nadawała blasku historiom innych – nie swoim. Teraz zdecydowała się połączyć dwie pasje – obraz i słowo – i opowiedzieć o dobru, które warto krzewić zawsze – bez względu na okoliczności.

„Ta książka jest fikcją literacką. Nie została oparta na niczyjej historii, ale zainspirowało ją wiele opowieści o ukrywających się przed Holokaustem dzieci oraz o zwykłych obywatelach, którzy im pomagali”.
– R.J. Palacio

Tytuł: Biały ptak
Seria: Cudowny chłopak
Autor: Palacio R.J.
Tłumaczenie: Lisowski Rafał
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 224
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-03-25