Media Rodzina wyda prequel „Igrzysk śmierci”!

Media Rodzina wyda prequel „Igrzysk śmierci”!

Na stronie wydawnictwa Media Rodzina znaleźć można taką oto ciekawą wiadomość.

Z dumą i wielką radością możemy ogłosić, że Media Rodzina uzyskała prawa do wydania prequelu do bestsellerowej trylogii Igrzyska śmierci autorstwa Suzanne Collins. Premiera światowa wyczekiwanej powieści została zaplanowana na 19 maja 2020 roku. O tytule i dacie polskiej premiery poinformujemy w terminie późniejszym, ale z całą pewnością będzie to rok 2020.

Na tym etapie możemy jedynie zdradzić, że akcja książki będzie oscylować wokół dziesiątych Głodowych Igrzysk i rozpocznie się o poranku Dożynek. Poznamy Panem na sześćdziesiąt cztery lata przed wydarzeniami z pierwszego tomu. I informacja, która z pewnością ucieszy wszystkich fanów – ten tom będzie bardziej obszerny niż poszczególne części cyklu!

Przypomnijmy – „Igrzyska śmierci” to trylogia opowiadająca o post-apokaliptycznym państwie Panem, gdzie co roku w drodze losowania wybiera się dzieci, które będą walczyć na arenie na śmierć i życie podczas transmitowanego na cały kraj reality show. Panem, choć jest wizją bliżej nieokreślonej przyszłości, niepokojąco przypomina teraźniejszość, w której nie liczy się prawda, ale popularność, zamiast odpowiedzialności na pierwszym miejscu stawiana jest rozrywka („Panem et circenses!”, czyli „Chleba i igrzysk!” krzyczeli starożytni Rzymianie, domagając się walk gladiatorów), a podsycane lęki i strach służą władzy do trzymania społeczeństwa w ryzach.

„Igrzyska…” to jednak nie tylko satyra na celebrycko-medialną rzeczywistość, to też uniwersalna opowieść o wytrwałości, poświęceniu, sile ducha i moralnych dylematach, z których na pierwszy plan zawsze wysuwa się jeden: czy cel uświęca środki?

Na świecie sprzedanych zostało ponad 100 mln egzemplarzy książek przetłumaczonych na ponad 50 języków. Na podstawie powieści powstały cztery filmy, z których każdy okazał się filmowym przebojem, a odgrywająca główną rolę Jennifer Lawrence zyskała status międzynarodowej gwiazdy.

W oczekiwaniu na premierę zachęcamy do ponownej lektury całej trylogii wydanej nakładem wydawnictwa Media Rodzina. Książki można zakupić w klasycznych lub filmowych okładkach, dostępna jest również wersja audio, w której głosu Katniss – narratorki całej opowieści – użyczyła znakomita aktorka Anna Dereszowska.