Flawia de Luce powraca!

Flawia de Luce powraca!

Po straszliwej rodzinnej tragedii dwunastoletnia Flawia de Luce stara się wypełnić czymś puste dni. Ucieczką od ponurej rzeczywistości ma być wyprawa łodzią, którą lojalny służący Dogger proponuje Flawii i jej dwóm starszym siostrom.

Flawia, biegła chemiczka z zamiłowaniem do trucizn, jest wniebowzięta, gdy ich łódź przepływa obok kościoła, którego otoczony ponurą sławą proboszcz wysłał niedawno trzy swoje parafianki na tamten świat, zaprawiwszy mszalne wino cyjankiem. Nagle coś ociera się o jej zanurzone w wodzie palce... Flawia chwyta to coś, wyobrażając sobie, że jest Ernestem Hemingwayem walczącym z marlinem, i ciągnie – jak sądzi – wielką rybę. Okazuje się jednak, że to coś znacznie lepszego: ludzka głowa połączona z ludzkim ciałem. Jeśli cokolwiek mogło odegnać od Flawii smutne myśli, to właśnie rozwikłanie kolejnego morderstwa – choć mogło ono zarazem doprowadzić do przedwczesnej śmierci młodej detektywki.

"Jeśli kiedykolwiek pojawił się naprawdę odważny, błyskotliwy i – tak – zachwycający detektyw, to jest to Flawia de Luce".
"USA Today"

"Zachwycające (…) połączenie Eloise i Sherlocka Holmesa".
"The Boston Globe"

"Flawia uzależnia jak gorzka czekolada".
"Daily Mail"

"Flawia de Luce jest nadal największą na świecie dorastającą brytyjską chemiczką/intrygantką/detektywką".
"The Seattle Times"

Autor: Bradley Alan
Tłumaczenie: Król Marek
Wydawnictwo: Vesper
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 340
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-10-16