Nowy serial obyczajowy na podstawie powieści Ałbeny Grabowskiej "Stulecie winnych"

Serial realizowany na motywach bestsellerowej, trzytomowej sagi Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Jest to opowieść o losach wielopokoleniowej rodziny z podwarszawskiego Brwinowa, wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku. W filmowej opowieści pojawią się zarówno postaci fikcyjne, jak i prawdziwe, znane z naszej historii, kultury i sztuki. W serialu wystąpią m.in. Weronika Humaj, Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency, Iwona Bielska czy Katarzyna Wajda.

Nowy serial obyczajowy "Stulecie winnych" od marca w TVP1!

stulecie winnych obsada

Poznajcie bohaterów sagi: siostry bliźniaczki Ania i Mania Winne - Karolina Bacia i Weronika Humaj - córki Katarzyny i Stanisława.

Ania (na zdjęciu po prawej) jest niezwykle inteligentna, wszechstronnie uzdolniona, żądna wiedzy i ciekawa świata, skupiona na swoim rozwoju. Ma wyjątkowy dar - przewiduje przyszłość. Cechuje ją skromność i empatia. Jest niezwykle lojalna i rodzinna, w środku delikatna i krucha, na zewnątrz silna i konsekwentna. Jej młodzieńczą miłością jest syn brwinowskiego młynarza, Paweł.

Mania Jest przeciwieństwem siostry, skupiona na sobie, lubi być w centrum uwagi. Nie ma wielkich ambicji, bez entuzjazmu przyjmuje wiadomość o dalszej edukacji w Warszawie. Jej bezwzględną miłość do siostry bliźniaczki ochłodzi uczucie do tego samego mężczyzny. Z czasem Mania poczuje się zazdrosna o siostrę.