W ostatnich latach pojawiła się cała masa przeróżnych ekranizacji młodzieżowej literatury. Oto kilka propozycji tytułów, które warto obejrzeć w wolnym czasie.

 

Artemis Fowl

Film (2020) - reżyseria: Kenneth Branagh 

 

Opinia: Ekranizacja książki Eoina Colfera to dobrze zrealizowana opowieść o młodym geniuszu i jego przygodach w świecie magii. Film ma dobry casting i dynamiczne sceny akcji, chociaż niektórzy fani mogą być rozczarowani zmianami wprowadzonymi w stosunku do oryginału.

 

Kajtuś czarodziej

Film (2021) - reżyseria: Katarzyna Waszczuk 

 

Opinia: Filmowa adaptacja klasycznej książki dla dzieci to dobrze zrealizowany musical, który zachwyca piękną muzyką i kolorowymi, bajkowymi scenami. Aktorzy grający dzieci są uroczy, a historia uczy wartości takich jak przyjaźń i odwaga.

 

Dolittle

Film (2020) - reżyseria: Stephen Gaghan 

 

Opinia: Ekranizacja popularnej książki dla dzieci to wciągająca i zabawna opowieść o ekscentrycznym weterynarzu, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Film ma dobry casting i wiele zabawnych momentów, ale niektóre sploty fabularne mogą wydawać się naciągane.

 

Wojowniczy Żółw

Serial TV (2021) - stworzony przez: Kevin Eastman, Peter Laird 

 

Opinia: Współczesna adaptacja klasycznej serii komiksów dla dzieci to dobrze zrealizowana opowieść o grupie żółwi-mutantów, którzy walczą ze złem. Serial ma dobrze wykreowane postacie i dynamiczne sceny walki, ale niektóre zmiany wprowadzone w stosunku do oryginału mogą być kontrowersyjne.

 

The Baby-Sitters Club

Serial TV (2020) - stworzony przez: Rachel Shukert 

 

Opinia: Ekranizacja popularnej serii książek dla dziewczyn to urocza i przemyślna opowieść o grupie przyjaciółek, które zakładają agencję opiekunek dziecięcych. Serial ma dobrze wykreowane postacie i porusza wiele ważnych tematów, takich jak przyjaźń, rodzina i samoakceptacja.

 

Tom Sawyer

Film (2022) - reżyseria: Jo Kastner 

 

Opinia: Filmowa adaptacja klasycznej książki Marka Twaina to wciągająca opowieść o przygodach chłopca z małego miasteczka w Ameryce. Film ma dobrze dobranych aktorów i piękne krajobrazy, a historia przypomina nam, jak ważne jest zachowanie wartości i wiary w siebie.