Top 10 książek na koniec lata

Date
lip, 23, 2017

Niestety, wakacje mają to do siebie, że czekamy na nie bardzo długo, a mijają nie wiadomo kiedy. Czy tylko ja mam wrażenie, że tydzień temu odbierałam swoje świadectwo, a przecież lipiec dobiega końca? Ani się obejrzymy, a już będziemy wracać do szkoły. Warto ten czas wykorzystać jak najlepiej, czytając naprawdę dobre książki. Zastanawiacie się po co warto sięgnąć, zanim te piękne chwile wolności od nauki dobiegną końca? Już przychodzę z pomocą!

1. Oddam Ci Słońce
Pięknie napisana historia, której główni bohaterowie muszą się zmierzyć z trudami życia. Niesamowita książka, o cudownym, artystycznym klimacie. Porusza wiele problemów i zmusza czytelnika do myślenia. Wyróżnia się na tle innych książek młodzieżowych i jest moim numerem 1 nie tylko w tej kategorii, ale i wśród wszystkich powieści, jakie miałam okazję przeczytać.

2. Wybacz mi, Leonardzie
Matthew Quick to mój ulubiony autor. Jego książki zawsze robią na mnie ogromne wrażenie. “Wybacz mi, Leonardzie” to powieść, dotykająca wielu ważnych tematów, z którymi współcześni ludzie mają do czynienia. Nietuzinkowi bohaterowie, niezwykła historia i do tego rewelacyjny styl pisania. Quick rozśmiesza, zaskakuje, ale i wzrusza do łez. Myślę, że można śmiało porównać Leonarda do Małego księcia. Bohaterów tych dwóch historii naprawdę wiele łączy.

3. Wszystkie jasne miejsca
Wszystkie jasne miejsca” to książka naprawdę warta przeczytania. Historia zapada w pamięć i przekazuje mnóstwo ważnych wartości. Nie sądzę, by dało się przeczytać ją całkowicie obojętnie. Autorka bardzo szczerze ukazuje problemy, z jakimi borykają się nastolatkowie. Jedna z tych, które łamią serce i nie dają sobie zapomnieć.

4. Do zobaczenia nigdy
Temat osób niewidomych nie jest często poruszany w książkach, a jest on ważny. Autor w rewelacyjny sposób przybliża czytelnikowi życie niepełnosprawnej nastolatki. Ta powieść pomogła mi chociaż odrobinę zrozumieć, co taka osoba może czuć i jak wygląda jej codzienne życie. Świetnie napisana, mądra i zabawna.

5. Wszystko to, co wyjątkowe
“Wszystko to, co wyjątkowe” nie można zaliczyć do książek lekkich, mimo że czyta się ją dosyć szybko, a styl autora jest prosty. Matthew Quick poruszył w książce masę problemów, z którymi zmagają się współcześni ludzie. Czasem nie ma litości dla swoich bohaterów. Niesamowicie wstrząsa czytelnikiem. Jest to jednak pozycja, po którą zdecydowanie warto sięgnąć.

6. Earl i ja, i umierająca dziewczyna
Urzekła swoją oryginalnością, humorem, stylem pisania i niespotykanym podejściem do tematu. Mimo tematyki śmiertelnej choroby, nie znajdziecie tu ckliwej historii o miłości i zmiany życia. Bardzo się cieszę, że miałam okazję ją przeczytać i wszystkich do tego zachęcam.

7. Zanim Umrę
Niezapomniana, emocjonująca historia, która ściska za serce i sprawia, że zaczynamy cieszyć się życiem. Zajmuje ona wyjątkowe miejsce na mojej półce i jestem pewna, że kiedyś do niej wrócę. To pozycja, którą warto kupić, przeczytać i o niej rozmawiać.

8. 19 razy Katherine
“19 razy Katherine” pokonało w greenowskiej hierarchii “Gwiazd naszych wina” i “Szukając Alaski”, stając na podium. To niezwykła historia, perfekcyjnie zaplanowana i z niesamowitym, zmuszającym do refleksji zakończeniem. Jest w niej wszystko to, co uwielbiam w młodzieżówkach. Ma ona mądrość, głębię i wartościowy przekaz, a wszystko zapakowane w świetnej historii z dużą dawką poczucia humoru. Czego chcieć więcej?

9. To skomplikowane, Julie
Kiedy zaczynałam czytać, myślałam, że będzie to książka o problemach dziewczyny z chłopakiem poznanym przez internet. Taki przesłodzony romans dla nastolatek z irytującą bohaterką i niezapadającą w pamięć historią. Tutaj się pomyliłam. Powieść okazała się niezwykłą, lecz naprawdę skomplikowaną historią, która chwyta za serce. Jestem pewna, że nie domyślicie się zakończenia!

10. Nawet o tym nie myśl
To idealny tytuł na już niestety dobiegające końca wakacje. Moc czytania w myślach ukazana w zupełnie inny sposób, niż w większości powieści. Jeżeli chcecie pozytywnie zacząć nowy rok szkolny, to ta powieść świetnie się sprawdzi. Jestem pewna, że nieźle się uśmiejecie czytając historie przyjaciół i miło spędzicie czas.

Brokenvision

Related Posts

Najnowsze opowiadania


Błękitne Marzenie

Był ciepły, wrześniowy wieczór. Słońce zbliżało się ku zachodowi, czerwonymi promieniami oświetlając budynki Częstochowy. Mieszczący się przy ulicy Cichej Dom studencki „Solaris” rozlokowany był w…

Piosenka

To był dzień jak każdy inny. Może trochę bardziej słoneczny. Trochę cieplejszy. Wyszłam wcześniej z pracy, było około 15:00. Szłam jak zawsze przez park. Wiatr…

Noc pozbawiona gwiazd

Wiatr wpadał przez otwarte okno poruszając cienką, białą zasłoną. Noc była czarna jak smoła. Nieoświetlona przez żadną z gwiazd. W oddali słychać było ujadanie psów…

Jeden dzień

6:40     Budzik. Z największym oporem macam ręką po zimnym parapecie i po chwili udaje mi się go wyłączyć. Leżę jeszcze przez 5 minut. Ten…

Gamer Girl

Poniedziałek, 9 maja, godzina 16:00 BrokenVision Do środka weszła dziewczyna. Miała na sobie zdecydowanie za dużą bluzę z kapturem, podarte dżinsy i kompletnie zero jakiegokolwiek…

Najnowsze Artykuły


Co różni literaturę naukową od popularnonaukowej

W świecie literatury, zarówno naukowej, jak i popularnonaukowej, istnieje wyraźna linia demarkacyjna, choć czasem subtelna, która oddziela te dwa gatunki. Ta granica nie jest jednak…

Jak w oryginalny sposób zapakować książkę na prezent?

Pamiętaj, że piękne opakowanie dodaje dodatkowego uroku prezentowi, sprawiając, że sama chwila wręczania staje się wyjątkowa. I choć książki nie oceniamy po okładce, to jeśli…

Legenda o Świętym Mikołaju

Klasyczna legenda o Świętym Mikołaju ma swoje korzenie w historii biskupa z Myry, świętego znanego jako Mikołaj Cudotwórca, który żył w IV wieku naszej ery…

Jak Bawić się na Halloween?

Jak Bawić się na Halloween? Halloween to magiczny i tajemniczy czas pełen dreszczyku emocji, idealny dzień do świętowania z przyjaciółmi lub na chwilę samotności z…

Czym się różni dystopia od antyutopii?

Czym się różni dystopia od antyutopii? Gatunki literackie „dystopia” i „antyutopia” są często używane wymiennie, co prowadzi do pewnych nieporozumień. Mimo że oba terminy odnoszą…

Najnowsze przemyślenia


Jakie książki najlepiej czytać na wiosnę?

Wiosna to czas odrodzenia, gdy natura budzi się do życia, a my razem z nią czujemy przypływ nowej energii. To idealny moment, aby zanurzyć się…

Literatura Młodzieżowa: Most między Światami

W świecie książek, literatura młodzieżowa jest niczym most łączący światy dzieciństwa z rzeczywistością dorosłych. Choć nazwa sugeruje, że jest to kategoria przeznaczona wyłącznie dla nastolatków,…

Playlisty do książek: hit czy kit?

Playlisty do książek: hit czy kit? Muzyka i literatura to dwie sztuki, które mają zdolność przenoszenia nas w inne światy, wywoływania emocji i pobudzania wyobraźni.…

Wakacyjna przygoda ze scrapbookingiem

Scrapbooking, czyli tworzenie albumów z pamiątkami, jest wspaniałym sposobem na zachowanie wspomnień i twórcze wyrażanie siebie. Jest to też doskonały sposób na wakacyjną nudę! Jeśli…

Sposoby na książki, czyli jak zaoszczędzić, uratować i porządkować lektury!

Jeśli wasza książka razem z wami chciała się wykąpać lub nie mieliście gdzie jej schować podczas deszczu to koniecznie jak najszybciej, kiedy to będzie możliwe,…