Nowy rok Nowa książka

Nowy rok Nowa książka

Rok 2018 dobiega końca! Świat literacki nie może czuć się niedopieszczony, ponieważ spod piór autorów ukazały się liczne wspaniałe pozycje uzyskując miano bestsellerów. Tymczasem wielkimi krokami zbliża się rok 2019 a na wszelkich forach i stronach wydawnictw roi się od zaskakujących zapowiedzi! Przedstawię Wam kilka z nich, które szczególnie mnie zaintrygowały.

 • ,,Becoming. Moja historia”
  Michelle Obama
  Oto 500 stron, a więc dosyć konkretnej i wysoko ocenianej autobiografii jednej z najbardziej ikonicznych i ujmujących kobiet naszych czasów. ,, W tych wspomnieniach, historii głęboko przemyślanej i opowiedzianej z porywającą swadą, Michelle Obama zaprasza czytelników do swojego świata. Porządkuje doświadczenia, które ją ukształtowały – od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata pracy na kierowniczym stanowisku, kiedy musiała pogodzić macierzyństwo z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata.”
 • ,,Pozwól mi wrócić”
  Paris B. A.
  Autorka jest już Wam doskonale znana z głośnych thrillerowych pozycji: ,,Za zamkniętymi drzwiami” oraz ,,Na skraju załamania”. I tym razem mamy mieć do czynienia z kryminałem i wstrząsającą, trzymającą w napięciu fabułą, w którą wpleciony jest motyw zaginionej.
 • ,,Srebrna zatoka”
  Jojo Moyes
  O tej autorce słyszeliśmy chyba już wszyscy. Jej największym hitem w Polsce okazała się pozycja ,,Zanim się pojawiłeś”. Kontynuując skłonność do pisania romansów otrzymujemy kolejną pozycję, a w niej odpowiedź na pytanie - ,, Czy można pokochać kogoś, kto wydaje się naszym największym wrogiem?”

 • ,,W czepku urodzone”
  Weronika Nawara

  Tym razem nazwisko mniej znane, gdyż jest to debiut książkowy kobiety, która mówi o sobie: ,, Jestem pielęgniarką. Prowadzę bloga, w którym staram się odczarować wizerunek mojego zawodu. Fascynują mnie ludzie.” Książka ma opowiadać o fachu pielęgniarek, które w szpitalnej codzienności niosą pomoc i wsparcie.

 • ,,Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza”
  Dominik Szczepański
  Zwracam uwagę na kolejną, wspaniale zapowiadającą się biografię. ,, „Czapkins” to historia o miłości i samotności; uzależnieniu i wyzwoleniu; poszukiwaniu prawdy i walce z własnym ego. A także o niezwykłym marzeniu, które zmieniło życie Mackiewicza i ludzi wokół niego. Ale przede wszystkim to opowieść o wolności, jej pragnieniu i wcielaniu w życie. Wolności do końca.

 • ,,P.S. Wciąż cię kocham.”
  Han Jenny
  Tak! Dokładnie tak! Jeśli jesteście zakochani w pozycji z 2018 roku - ,,Do wszystkich chłopców, których kocham”, to już w lutym możecie spodziewać się kontynuacji serii!

 • ,,Za hajs matki baluj”
  Opracowanie zbiorowe
  Pozycja, która myślę, że wywoła wiele kontrowersji przyciągnęła mój wzrok i zainteresowała mnie tytułem… ,,Przewodnik dla lanserów bez obciachu i bez strachu. Fejm, melanż, fejs i snap. Jednym słowem - sztos.” W zasadzie umieszczam go na liście z ciekawości. Nie wiem czego się po nim spodziewać i z niecierpliwością będę czekać na wypowiedzi młodych w związku z jego publikacją…

To tylko kilka wybranych zapowiedzi, a już na ich podstawie można powiedzieć, iż rok 2019 jeśli chodzi o książki wygląda intersująco. Nie pozostało nic tylko czekać i wypatrywać co nowego może trafić na nasze półki.