Jeżeli brak pomysłów na walentynkowe prezenty dla książkoholika spędza Wam sen z powiek, mam dla Was kilka propozycji, z przymrużeniem oka. Nie samymi książkami czytelnik żyje. No dobra, miało być z przymrużeniem oka, a ja tu z tekstem, który położył Was ze śmiechu. Dobra, bądźmy poważniejsi. Jeżeli na mikołajki kupiliście książkę, pod choinkę książkę, albo macie ukochanego, który niby nie zamawia książek przed różnymi świętami, czekając na prezenty, ale „okazja aż się prosiła o zakup” i nigdy nie wiecie, czy się nie powielicie, szukajcie czegoś w liście poniżej:


1. Dzbanek na herbatę z podgrzewaczem. Absolutny hit. Wiadomo, od akcji ciężko się oderwać, a herbatka by się przydała, choćby na rozgrzanie. Podgrzewcze mają różne pojemności, kształty i ozdoby, można dopasować zgodnie z gustem osoby obdarowywanej. Wtedy książka i herbata nabiera nowego znaczenia, bo ma się w zasięgu ręki litry ciepłego płynu.
Możecie taki znaleźć tu:
https://www.ikea.com/pl/pl/p/improvisera-dzbanek-z-podgrzewaczem-bialy-40319077/

2. Skoro już mowa o podgrzewaczu to można przemyśleć też o takim do potraw. Bo po co nam herbatka, skoro z głodu umieramy, a kolejny serniczek/czekoladka w kształcie serca wyjdzie nam uszami? Z podgrzewaczem do potraw, też w kilku wersjach, problem mamy rozwiązany. Tylko pamiętajcie, nie kupujcie takiej osobie wagi ;)
Najprostszy znajdziecie tu:
https://www.ikea.com/pl/pl/p/sommarlek-podgrzewacz-60278938/
Inny typ:
https://www.garneczki.pl/produkt/naczynie-zaroodporne-ceramiczne-z-podgrzewaczem-florina-natura-line-1-4-l,26786

3. Kocyk. Bo kocyków nigdy dość i jak ten z rękawami z propozycji świątecznych prezentów ucierpi przez poprzednie prezenty i nie będzie się do użytku nadawał, to można go ze spokojnym sumieniem wyprać i wziąć zapasowy. A jak jeszcze znajdziecie taki ze wzorem w książki… Ach! A jeżeli nie, można zawsze taki podarek spersonalizować i zamówić na nim haft z ulubionym cytatem.
Po szeroki wybór zapraszam tu:
https://mygiftdna.pl/koc/pod-kocykiem

4. Kreacja walentynkowa. Tak, tak, książkoholicy też umieją się bawić. Ciepła piżamka umili każdą kolację przy świecach z ulubionym książkowym bohaterem.

Możecie wybierać wśród bardziej tradycyjnych
https://koszulove.com/ubrania-kubki-poszewki-pizamy-bluzy-koszulki-z-wlasnym-nadrukiem/1322-pizamy-dla-pary-z-wlasnym-napisem.html
Albo wybrać dwa w jednym, czyli od razu w ciepłej, szlafrokowej wersji:
https://tutumi.pl/pizama-przebranie-kigurumi-totoro.html

5. Podgrzewacze. Bo czymś trzeba zasilić te cuda techniki, które umożliwiają czytanie bez przerw. ;)