Walentynki to czas miłości, tej niewinnej, jak i tej trochę pikantniejszej. To właśnie w ten dzień najlepiej przeczytać jakiś dobry romans. Poniżej przedstawiam moje top 5 romansów na walentynki (chociaż był to wybór bardzo trudny, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat zostało wydanych wiele bardzo dobrych romansów).


1. Z głową w gwiazdach Jenn Bennett wyd. IUVI
Zorie, jest nastolatką, która uwielbia planować. Spontaniczne wyjazdy czy wydarzenia to nie dla niej. Dlatego też nie tryska radością, gdy okazuje się, że ma jechać pod namiot i to z Lennonem, swoim dawnym przyjacielem, a obecnie największym wrogiem. Jednak, gdy zostają sami w głuszy wszystko, może się zdarzyć. Czy wyjaśnią sobie wszystkie nieporozumienia? Czy będą w stanie ze sobą wytrzymać?
Z głową w gwiazdach jest książką lekką, zabawną, z bohaterami, których nie sposób polubić. Nie jest to typowy romans hate-love, ponieważ główni bohaterowie najpierw byli w sobie zakochani, a potem w wyniku pewnego nieporozumienie stali się wrogami, ale jak to w romansach bywa, wszystko jest możliwe i może bohaterów czeka jednak szczęśliwe zakończenie?

2. Nero Sarah Brianne wyd. Niezwykłe
Elle nie ma w życiu lekko. Jest prześladowana w szkole, żeby zapłacić za czesne, musi pracować wieczorami, w dość nieciekawej dzielnicy, a na dodatek staje się światkiem mafijnych porachunków.
Nero jest królem Legacy Prep, dla którego Elle jest tylko przepustką, dzięki której będzie mógł wejść w szeregi mafii. Ma miesiąc, żeby zdobyć zaufanie głównej bohaterki. Jednak co się stanie, gdy w grę zaczną wchodzić uczucia?
Ostatnio dość modny w romansach jest motyw mafijny. Tutaj autorka połączyła go z wątkiem szkoły. Był to zabieg, który wyszedł autorce bardzo dobrze. Nero nie jest książką lekką i przyjemną. Jest tu przemoc, psychiczna i fizyczna. Są przekleństwa, ale jest też miłość, przyjaźń i nadzieja. Nadzieja, że kiedyś będzie lepiej. Są też dobrze wykreowani bohaterowie i ciekawa fabuła. Warto wspomnieć, że Nero jest dopiero pierwszym tomem serii i w przyszłości, mam nadzieję, że zostaną wydane kolejne.

3. Błękitny zamek Lucy Maud Montgomery wyd. Egmont Polska
Valancy Striling ma dwadzieścia dziewięć lat i ciągle mieszka z matką i ciotką, które traktują ją jak małe dziecko. Wszyscy dookoła krytykują ją z powodu staropanieństwa. Przed smutną rzeczywistością Valancy ucieka w świat fantazji, gdzie adorują ją przystojni rycerze. Gdy dostaje list o złym stanie swojego zdrowia, postanawia się zmienić, usamodzielnić i przeżyć niezapomnianą przygodę.
Lucy Maud Montgomery znana jest przede wszystkim z książek o Ani z Zielonego Wzgórza. Jednak napisała ona jeszcze wiele innych książek. Na Błękitny zamek natknęłam się kiedyś, myszkując na strychu w domu mojego dziadka. Gdy tylko przeczytałam opis, wiedziałam, że jest to książka dla mnie. Błękitny zamek jest historią bardzo urokliwą. Pełną ciepła i romansu. Nie jest to historia nowoczesna, z wieloma poglądami w dzisiejszych czasach możemy się nie zgadzać, ale nie można zapomnieć, że powstała ona w ubiegłym wieku. Nie zmienia to jednak faktu, że warto ją przeczytać, dla swojego baśniowego klimatu.

4. Przyszłość ma twoje imię Elżbieta Rodzeń wyd. Zysk i S-ka
Blanka pochodzi z bogatej rodziny, kilka lat temu padła ofiarą napadu, a z jego skutkami walczy do dziś. Właśnie postanawia się usamodzielnić, wyprowadza się od rodziców, zaczyna studia i pracę. Poznanie Mateusza wprowadza w jej spokojne życie odrobinę chaosu.
Mateusz, od najmłodszych lat musi walczyć o przetrwanie, dla siebie i swojego brata. Teraz ciężko pracuje, żeby zdobyć zaufanie Blanki. Tylko czy pewien fakt z przeszłości, nie zepsuje szansy na udaną przyszłość?
Przyszłość ma twoje imię, ma wszystkie elementy, które powinien mieć dobry romans. Są skrzywdzone osoby, jest dramat (a nawet kilka dramatów) i co najważniejsze jest miłość i przebaczenie. Jest to książka, od której bardzo trudno się oderwać, historia wciąga od pierwszej strony. Elżbieta Rodzeń ma bardzo dobry styl i bardzo polecam jej wszystkie książki.

5. Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość Jane Harvey-Berrick wyd. NieZwykłe
Daniel to na pierwszy rzut oka typowy bad boy. Jest wybuchowy, ponury, ma tatuaże i kolczyki. Lisanne natomiast, to dziewczyna z dobrego domu. Ich drogi krzyżują się, w chwili, gdy mają do wykonania wspólne zadanie. Podczas spotkań okazuje się, że Daniel to tak naprawdę bardzo inteligenty i zabawny chłopak. Skrywa jednak pewną tajemnicę. Czy pomimo przeciwności bohaterowie będą razem?
Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość to książka, która wciąga dosłownie od pierwszej strony. Nie jest to romans, w którym ma się wrażenie, że gdzieś już coś podobnego się czytało. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji, smutek, złość, ale też i radość. Poza samym romansem książka pokazuje również jak trudno zaakceptować siebie i obdarzyć kogoś zaufaniem.
Mam nadzieję, że każdy znajdzie w tym zestawieniu coś dla siebie. Każda z nich jest pełna miłości. Tylko jedne są lekkie i zabawne, a drugie dość mroczne, ale każdej króluje miłość.