listopad 14, 2019

Niezapomniana opowieść o odwadze, miłości i poświęceniu

Niezapomniana opowieść o odwadze, miłości i poświęceniu

Historia stworzona przez najsławniejszego pisarza fantasy na świecie i ozdobiona pięknymi rysunkami sławnego hiszpańskiego artysty Luisa Royo.

W świecie pełnym potworów ocalenie może zapewnić tylko ta księga!

W świecie pełnym potworów ocalenie może zapewnić tylko ta księga!

Świat, w którym żyje Axlin, jest nękany przez potwory. Niektóre atakują podróżnych na drogach, inne napadają i niszczą wioski, ale są też i takie, które wślizgują się do domów, by porwać śpiące dzieci. Axlin, która od najmłodszych lat żyje w strachu, że w każdej chwili może paść ich ofiarą, postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o potworach i spisać swoją wiedzę w księdze, która stanie się swego rodzaju podręcznikiem i posłuży innym ludziom za ochronę.

Selina Kyle to złodziejka

Selina Kyle to złodziejka

Dwa lata po ucieczce ze slumsów Gotham City Selina Kyle wraca jako tajemnicza i bogata Holly Vanderhees. Szybko odkrywa, że Batman wyjechał z ważną misją i Gotham City czeka, żeby je oskubać.

Baśniowa opowieść o krainie, której nie było, ale istniała

Baśniowa opowieść o krainie, której nie było, ale istniała

Czasem nawet najbardziej szalone fantazje stają się rzeczywistością.

Choć Mia Lang nie lubi hucznych imprez ani bycia w centrum uwagi, podczas swoich osiemnastych urodzin życzy sobie, aby w jej poukładanym dotąd życiu coś się wreszcie zmieniło. Nie musi długo czekać. Tego samego wieczoru jej świat wywraca się do góry nogami, a mówiąc dokładniej: całkowicie znika...

Zostanie jedną z najsławniejszych bohaterek wszech czasów: WONDER WOMAN

Zostanie jedną z najsławniejszych bohaterek wszech czasów: WONDER WOMAN

Na razie jednak jest Dianą, księżniczką Amazonek, a jej walka dopiero się zaczyna…

Marzy o tym, żeby zaimponować swoim legendarnym siostrom-wojowniczkom, ale kiedy wreszcie nadarza się ku temu okazja, odrzuca swoją szansę na zdobycie chwały, łamie święte prawo Amazonek i ryzykując wygnanie, ratuje życie śmiertelniczce. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że Alia Keralis nie jest zwykłą dziewczyną. Może się jeszcze okazać, że swoim bohaterskim czynem Diana skazała cały świat na zagładę.

"Szukając Alaski" w serialowej odsłonie!

"Szukając Alaski" w serialowej odsłonie!

Słynna pierwsza powieść jednego z najpopularniejszych współczesnych autorów literatury młodzieżowej, który w USA został uznany autorem roku 2012 i osiągnął status kultowego.

W poszukiwaniu własnych korzeni

W poszukiwaniu własnych korzeni

Aleksandra Cecylia Kujawska, odkąd pamięta, zawsze miała przy sobie to zdjęcie. Przedstawiało dwoje małych dzieci i dwoje dorosłych na tle drewnianej willi. Ola wielokrotnie się zastanawiała, kim są kobieta i mężczyzna z fotografii, skoro jej rodzice wyglądają zupełnie inaczej. Jej starszy brat Szymon, przezywany Szparagiem, bo miał łagodny zespół Aspergera, nie potrafił jej w tym pomóc. I pewnie tajemnica fotografii nigdy by się nie wyjaśniła, gdyby nie przypadek…

Halloween! Premiery 2019

Halloween! Premiery 2019

Jak doskonale wiecie Halloween nie jest naszym świętem i wciąż wiele osób podchodzi do niego sceptycznie. Ja jednak uważam, że każdy pretekst do dobrej zabawy powinien być jak najlepiej wykorzystywany. Tak również uważają książkowe wydawnictwa, które mają dla nas w tym roku z tej okazji kilka ciekawych propozycji.

Dwie wyjątkowe historie i tak wiele pytań

Dwie wyjątkowe historie i tak wiele pytań

"Maybe now"

Ridge najchętniej nie rozstawałby się z Sydney, jednak musi pomóc swojej byłej, z którą się przyjaźni. Po rozstaniu z nim Maggie postanowiła żyć pełnią życia i zrobić to wszystko, na co wcześniej nie miała odwagi. Kiedy skacze ze spadochronem, poznaje niezwykle inteligentnego i przystojnego Jake’a. Jednak obiecała sobie, że już z nikim się nie zwiąże, bo dzięki temu uniknie rozczarowań.

Oto historia, której nie zobaczysz w serialu!

Oto historia, której nie zobaczysz w serialu!

Mroczne sekrety miasta sięgają głębiej, niż można by sobie wyobrazić…

Riverdale postanawia wskrzesić dawną miejską tradycję – festiwal Rewia Radości. Ma on podobno długą historię, sięgającą pierwszego udanego pozyskania syropu klonowego przez osadników, ale w miejskich archiwach brak na ten temat jakichkolwiek zapisów. Archie, Betty, Veronica i Jughead są pewni, że kryje się za tym coś więcej. Ich przypuszczenia potwierdzają się, kiedy pierwszego festiwalowego wieczora w 75-letniej kapsule czasu zostaje znaleziony ludzki szkielet.

Zapisz się do Newslettera

Najnowsze informacje w Twojej skrzynce mailowej. Obiecujemy nie spamować!