Wrzask

Piątek, 20 styczeń 2023 77

Po ucieczce z Lengardu – podziemnego ośrodka rządowego – Alyssa Scott zna już swój dar. Jest Mówiącą. Jest Kreatorką, a nie – potworem.
 

Jednak w laboratorium szalonego, śmiertelnie niebezpiecznego naukowca Kendalla Vanika zostali jej przyjaciele i Landon Ward, który nauczył ją kontrolować jej dar, który ją okłamał, którego...
 

Alyssa desperacko pragnie ich ocalić, ocalić musi także resztę świata. Jednak każdy kolejny jej ruch grzęźnie w pajęczynie kłamstw i sekretów, aż w końcu sama zaczyna wątpić we wszystko, w co dotychczas wierzyła. A jej pamięć głęboka uwalnia fragmenty wspomnień, także tych bolesnych o śmierci rodziców. Rozpoczyna więc wojnę o przyjaciół, o świat i odzyskanie kontroli nad swoim życiem. W tym starciu sprzymierzeńcy stają się wrogami, a wrogowie –sprzymierzeńcami. Alyssa może być pewna tylko dwóch rzeczy: jeśli chodzi o Mówiących, nic nie jest takie, jak się wydaje, a jedyną osobą, której może ufać, jest ona sama.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Wrzask
 • Autor: Lynette Noni
 • Gatunek: SF
 • Tytuł Oryginału: Weapon
 • Tłumaczenie: Janusz Maćczak
 • Wydawnictwo: Uroboros
 • Cykl: Szept
 • Tom: 2
 • Data wydania: 2022-04-13
 • ISBN: 9788328092556
 • Liczba stron: 448
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
OFICJALNA RECENZJA
2023/01/22
Your review
Kontynuacja fenomenalnego „Szeptu” zabiera czytelników w równie niesamowitą, co niebezpieczną podróż w głąb mrocznych katakumb, przerażającego wesołego miasteczka i sterylnego, ale zabójczego ośrodka Lengard. Alyssa Scot - potężna Kreatorka – staje do walki o wolność Mówiących. Na jaw wychodzą skrywane od dawien sekrety, prawdziwa natura tak zwanych przyjaciół wychodzi na jaw, a bezpieczeństwo całego świata wisi na włosku. Emocjonująca, trzymająca w napięciu do ostatniej chwili powieść autorstwa Lynette Noni wywołuje zachwyt na całym świecie. Zakończenie jednej z najlepszych dylogii fantastycznych wprawi was w osłupienie. Czy jesteście gotowi na „Wrzask”?

„Wrzask” zaczyna się w momencie zakończenia pierwszego tomu. Alyssa i Cami z pomocą Renegatów uciekły z Lengard – ośrodka, który pod pozorami dbania o dobro Mówiących, zajmował się eksperymentowaniem na ludziach. Potężna Kreatorka nie miała wyboru. Musiała zostawić mężczyznę, którego pokochała i przyjaciół na pastwę okrutnego Vanika, aby wytrącić mu największą broń z ręki – samą siebie.

Teraz, w otoczeniu Renegatów, Alyssa stara się podszkolić swoją moc i przygotować się na ostateczne starcie. Nadszedł czas, aby pozbyć się Venika. Pytanie brzmi czy na pewno on za tym stoi? Dawne tajemnice wychodzą na jaw. Przyjaciele stają się wrogami, a Alyssa zaczyna rozumieć, że nie może nikomu zaufać. Wszyscy skrywają tajemnice. Czy Kreatorce uda się dotrzeć do prawdy? Kto okaże się prawdziwym przyjacielem? Co tak naprawdę stało się z rodzicami Alyssy? Nadszedł czas stanąć do walki.

Historia Alyssy Scott, wszechmocnej Kreatorki, dobiega końca. Wszystkie zdarzenia z pierwszego tomu powoli doprowadziły do zakończenia, od którego nie sposób się oderwać. Lynette Noni stworzyła świetną dylogię, która zachwyciła mnie i czytelników na całym świecie. Oryginalny pomysł, dobrze dopracowane detale i wciągająca historia młodej dziewczyny, która słowami może zmieniać rzeczywistość – to wszystko znajdziecie w opowieści o losach Alyssy Scott.

We „Wrzasku” na jaw wychodzi wiele tajemnic. Praktycznie wszystko, czego czytelnicy mogli dowiedzieć się z pierwszego tomu, okazuje się kłamstwem lub niedopowiedzeniem. W tej części autorka zamieściła wiele niespodzianek – począwszy od rodziny Alyssy, przez tajemnice stojące za ośrodkiem Lengard i Renegetami, aż po prawdziwego sprawcę zła, które spotkało bohaterów. Lynette Noni zaskakuje na każdym kroku. Historia potężnej Kreatorki jest niezwykle skomplikowana. Nowe fakty wychodzące na jaw w trakcie zagłębiania się w powieść, wiele zmian dotyczących całokształtu niesamowicie urozmaicają dylogię i powodują, że trudno ją odłożyć na bok.

Zakończenie dylogii opowiadającej o losach Alyssy Scott spełniło wszystkie moje wymagania. Autorka stworzyła zakończenie, któremu nie można zbyt wiele zarzucić. „Wrzask” okazał się jeszcze lepszy od „Szeptu”, a Lynette Noni przeszła samą siebie. Jeśli szukacie powieści, która zachwyci was wykreowanym światem i zaskoczy zdarzeniami, to sięgnijcie, jak najszybciej po historię Alyssy. Nie będziecie zawiedzeni!
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: