Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana

Piątek, 02 grudzień 2022 98

Książka o nadziei, odwadze i miłości.

Niespodzianka dla fanów książki "Chłopiec, kret, lis i koń”.

Uwielbiana opowieść o przyjaźni, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie, teraz w wersji filmowej i nowej szacie graficznej:

 • oprawa twarda ze złoceniami
 • jeszcze więcej stron i pięknych, barwnych ilustracji

Film na podstawie tej wspaniałej, inspirującej historii będzie międzynarodowym wydarzeniem transmitowanym na całym świecie w Wigilię Bożego Narodzenia! To dzięki temu książkowa opowieść o czwórce przyjaciół doczekała się nowego, wyjątkowego wydania – idealnego na prezent dla samego siebie, dla przyjaciela, dla dziecka…

Ta książka jest jak uścisk przyjaciela, który przyszedł, by wesprzeć Cię w najgorszym momencie. Opowiada o tym, jak poradzić sobie z lękiem i samotnością. Przypomina, że każdy z nas jest wart miłości i daje temu światu coś, czego nie daje nikt inny – coś zupełnie wyjątkowego.

Na pięknych ilustracjach chłopiec, kret, lis i koń podejmują wędrówkę przez nieznaną krainę i dzielą się mądrością, która pomaga przetrwać każdą burzę.

Czasem najwięcej odwagi i hartu ducha wymaga zmierzenie się z wyzwaniami codzienności. Chłopiec, kret, lis i koń przypominają nam wszystkim o powodach, dla których warto się nie poddawać.

Najpiękniejsza opowieść o przyjaźni.

Wzruszająca i uniwersalna lekcja życia. Opowieść o dobroci i życzliwości, które dają siłę. I o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, nazywanego domem, który nie zawsze musi mieć okna, drzwi, ściany i dach.

Profil na Instagramie, na którym Charlie Mackesy publikuje rysunki z czterema uroczymi postaciami, zdobył popularność na całym świecie. Chłopiec, kret, lis i koń przypominają nam, co naprawdę jest w życiu ważne. Rysunki zebrane w tej książce są iskierką nadziei w naszych niepewnych czasach.

Rozmowy bohaterów tej książki, ujęte w graficzną formę, w którą wkomponowany jest tekst, udostępniano w sieci tysiące razy, odtwarzano na zajęciach plastycznych w szkołach, tatuowano na ciałach. Ilustracje inspirowały rodziców i dziadków, bawiły dzieci, pocieszały smutnych i samotnych, dodawały odwagi i siły w zmaganiach z trudami życia. Rozpaliły też wyobraźnię twórców filmowych: chłopiec, kret, lis i koń już wkrótce ożyją na ekranie w przepięknej chwytającej za serce świątecznej animacji!

Wkroczcie śmiało w świat, który wykreował dla was Charlie Mackesy i zaproście do niego wszystkich, których kochacie!

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana
 • Autor: Charlie Mackesy
 • Gatunek: young adult
 • Tytuł Oryginału: The boy, the mole, the fox and the horse. The animated story
 • Tłumaczenie: Marzena Wasilewska
 • Wydawnictwo: Albatros
 • Data wydania: 2022-11-23
 • ISBN: 9788367426466
 • Liczba stron: 192
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
57 rating(s).
5 comment(s).
2 helpful voted.
OFICJALNA RECENZJA
2022/12/03
Your review
Bardzo lubię książki, w których poza pięknymi ilustracjami można znaleźć również wartościową treść. O „Chłopcu, krecie, lisie i koniu” słyszałam same dobre opinie, dlatego chętnie zabrałam się za czytanie kolejnej części, czyli „Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana”. Czy warto tę książkę przeczytać?

Historia opisana w tej książce opowiada o chłopcu, który pewnego dnia się zgubił i pragnie znaleźć dom. W trakcie swoich poszukiwań poznaje przyjaciół: kreta, lisa i konia. Każde z nich ma swoje problemy, ale razem próbują sobie z nimi poradzić.

Po przeczytaniu tej książki jestem nią oczarowana. Bardzo podobały mi się ilustracje, z jednej strony proste, ale z drugiej przyciągające uwagę. Sama treść również mnie zachwyca. W krótkich, dosadnych słowach, autor potrafi przekazać wiedzę, z którą każdy powinien się zapoznać. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy sytuacja jest coraz trudniejsza i z niektórymi sprawami coraz trudniej jest się nam pogodzić.

Bardzo podobał mi się zwłaszcza fragment, w którym chłopiec pyta się konia, o to, jaka była najodważniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek powiedział, a ten odpowiedział, że słowa „pomóż mi”. Czasami tak trudno powiedzieć właśnie te z pozoru najprostsze słowa, typu przepraszam, czy wspomniane wcześniej pomóż mi. To, że ktoś przyznaje się do winy, czy szuka pomocy, nie znaczy wcale, że jest słaby, a wręcz przeciwnie, jest bardzo odważny.

Poza tym autor w swojej książce wspomina również o akceptacji siebie samych, jak i innych, każdy z nas jest wyjątkowy i warty kochania, choć nie zawsze każdy z początku będzie tę miłość chciał przyjąć, mówi również o domu i czym on dla nas jest, ale i nie tylko. Myślę, że każdy w tej książki znajdzie myśli, które skłonią go do refleksji.

Podsumowując, bardzo każdemu polecam tę książkę. Nadaje się ona i dla starszych, będą oni mogli przypomnieć sobie niektóre prawdy, o których może gdzieś na chwilę zapomnieli, ale i też dla dzieci, które dopiero co poznają świat. Dla mnie „Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana” to strzał w dziesiątkę. Z pewnością będę do tej uroczej historii wracać i to nie raz, a po pierwszy tom będę musiała szybko sięgnąć.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: