Biały żar

Piątek, 18 listopad 2022 103

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Biały żar
 • Autor: Ilona Andrews
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: White Hot
 • Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
 • Wydawnictwo: Fabryka Słów
 • Cykl: Ukryte dziedzictwo
 • Tom: 2
 • Data wydania: 2022-10-07
 • ISBN: 9788379647651
 • Liczba stron: 507
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
57 rating(s).
1 helpful voted.
OFICJALNA RECENZJA
2022/11/19
Your review
Nevada całe życie broniła swojego daru przed światem. Pomagał jej w prowadzeniu rodzinnej agencji detektywistycznej, bo bez przeszkód wyłapywała kłamstwa rzucane przez klientów czy oskarżonych, ale wiedziała, że nikt nie może dowiedzieć się o niej prawdy. Nevada podejmuje jednak dość ryzykowną decyzję, gdy na szali znajduje się dobro dziecka. Kobieta nie wie, jakie mogą być skutki i choć zrobiła wszystko, aby ukryć swoją tożsamość, sprawa ta nie obejdzie się bez echa.

To nie koniec problemów Nevady. Jej klientem zostaje Magnus, ktoś, kto stracił wszystko. Chociaż sprawa wydaje się beznadziejna i bardzo ryzykowna, Nevada przyjmuje ją, a w wyniku działań przez siebie podjętych, znowu współpracuje z Szalonym Roganem.

Nasza bohaterka musi stawić czoła wielkiemu niebezpieczeństwu, zrozumieć swoje uczucia i emocje, a także pogodzić się z prawdą o sobie. To nie będzie łatwa walka, bo znowu zagrożona zostaje jej cała rodzina. Wszyscy, których kocha.

Gdybym miała opisać wszystko, co zdarzyło się w tej części jednym słowem, byłby to bardziej okrzyk – wow. Autorka już od pierwszych stron rzuca czytelnika w wir akcji. Ilona Andrews nie bawi się w przydługie wstępy, przynudzania. Kobieta od razu rzuca nas, jak i bohaterów, w sam środek akcji, nie dając nawet chwili wytchnienia. Gdy tylko sięgnęłam po książkę, nie mogłam się od niej oderwać. Gdyby mogła, przeczytałabym ją całą jednym tchem, bez dłuższych przerw. Trudno napisać coś więcej nie zdradzając wszystkich sekretów i tajemnic, jakie wyjdą na jaw w tej części, ale autorka wie, jak podkręcić akcję i fabułę, aby czytelnik nie mógł nawet na chwilę oderwać się od książki. Powiem tylko tyle, że po wszystkich wydarzeniach, które wywołały u mnie takie minimalne palpitacje serca i po zakończeniu nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

Uwielbiam Nevadę i nie skłamię, jeżeli napiszę, że znajduje się na liście najlepszych bohaterek literackich. Kobieta nie jest idealna, popełnia błędy, kieruje się rozumem, ale bardzo często emocje biorą górę nad jej samokontrolą. Dla rodziny zrobiłaby wszystko, jest oddana swojej pracy i marzy o tym, aby agencja Baylorów stała się niezależna. Jej uczucia do Rogana są skomplikowane i Nevada okłamuje samą siebie. Jak można się domyślić, wiele wyniknie z tego zwrotów akcji i ciekawych wydarzeń, ale nie chcę nic zdradzać. Nasza bohaterka jest prawdziwa, nieidealna i mogłabym się z nią zaprzyjaźnić. Andrews nie robi z nią wybawicielki, jedynej wybranej z niewiarygodną mocą, co bardzo mi odpowiadało. Razem z Szalonym Roganem tworzą ciekawy duet, którego nie da się nie lubić.

Biały żar to naprawdę dobra kontynuacja Płoń dla mnie. Autorka konsekwentnie rozwija akcję, wszystkie wydarzenia łączą się w całość. Zakończenie jest zaskakujące, akcja wskakuje na nowe tory i jestem niesamowicie ciekawa, jak wszystko potoczy się w kolejnym tomie. Andrews zbudowała intrygujący świat z bohaterami, których nie da się nie lubić i wszystko wygląda tak dobrze, że cała trylogia wyląduje na półce z ulubionymi książkami.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: