Córka Bogini Księżyca

Poniedziałek, 14 listopad 2022 104

Urzekające fantasy inspirowane legendą o Chang'e, chińskiej bogini księżyca. 

Dorastająca na Księżycu Xingyin przywykła do samotności. Nie wie, że jest ukrywana przed Niebiańskim Cesarzem, który skazał jej matkę za kradzież eliksiru nieśmiertelności. Kiedy jednak magia Xingyin zostaje wykryta, dziewczyna musi uciekać z domu. 

Trafia do Niebiańskiego Królestwa, krainy cudów i tajemnic. Ukrywając swoją tożsamość, korzysta z okazji, by uczyć się u boku syna cesarza. Opanowuje łucznictwo i magię, a między nią a księciem rozkwita uczucie. 

Aby ocalić matkę, Xingyin wyrusza na niebezpieczną wyprawę, stawiając czoła legendarnym stworzeniom i okrutnym wrogom. Ale kiedy dochodzi do zdrady, a zakazana magia zagraża królestwu, Xingyin musi rzucić wyzwanie samemu Niebiańskiemu Cesarzowi. 

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Córka Bogini Księżyca
 • Autor: Sue Lynn Tan
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: Daughter of the Moon Goddness
 • Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza
 • Wydawnictwo: Young
 • Cykl: Córka Bogini Księżyca
 • Tom: 1
 • Data wydania: 2022-10-12
 • ISBN: 9788383210193
 • Liczba stron: 560
9.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
57 rating(s).
5 comment(s).
2 helpful voted.
OFICJALNA RECENZJA
2022/11/14
Your review
Ostatnio na naszym rynku zostaje wydanych coraz więcej książek w azjatyckim klimacie. Niezwykle się z tego cieszę, bo bardzo lubię takie historie, dlatego z wielką chęcią zabrałam się za „Córkę Bogini Księżyca” Sue Lynn Tan. A czy było warto ją przeczytać?

Xingyin od zawsze mieszkała na Księżycu, za towarzystwo mając tylko matkę i wierną służącą. Nie wie, że matka dziewczyny ukrywa jej istnienie przed Niebiańskim Cesarzem. Gdy któregoś dnia ujawnia się magiczna moc Xingyin, jest ona zmuszona uciekać. Trafia do Niebiańskiego Królestwa i właśnie tam zaczyna się jej cała przygoda. Aby ocalić matkę, podejmie się najniebezpieczniejszych zadań. Tylko, czy to wystarczy? Czy uda się jej kiedyś wrócić na Księżyc? Czy zdobędzie przyjaciół i okiełzna swoją moc?

„Córka Bogini Księżyca” od razu wpadła mi w oko, gdy tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach. Jako typowa okładkowa sroka, wiedziałam, że będę chciała mieć tę książkę u siebie na honorowym miejscu na półce, a gdy przeczytałam opis, tym bardziej się w tym upewniłam. Śliczna okładka i ciekawa historia to połączenie idealne.

Niestety, gdy zabrałam się za czytanie, mój zapał mocno opadł. Zupełnie nie mogłam wczuć się w tę historię, co chwilę coś mnie rozpraszało, odkładałam książkę i wcale nie miałam ochoty do niej wracać. Podobał mi się język, jakim została napisana ta opowieść oraz klimat, jaki stworzyła autorka. Jest ona bardzo magiczny i baśniowy. Jednak czegoś mi brakowało, chciałam większej akcji, walki, może jakieś intrygi, a na początku tego brakuje. Bałam się, że przez zachwyt nad okładką, miałam zbyt duże wyobrażenie, co do całości. Na szczęście okazało się, że książka podzielona jest na trzy części, i właśnie ta pierwsza jest tak jakby wprowadzeniem do późniejszych wydarzeń.

Gdy rozpoczęłam drugą część, wprost nie mogłam oderwać się od książki. Jak w przypadku części pierwszej robiłam wszystko, tylko nie czytałam, tak w przypadku kolejnych na czytanie poświęcałam dosłownie każdą wolną chwilę, byłam bardzo ciekawa, czy głównej bohaterce uda się w końcu osiągnąć zamierzone cele. W dalszej części książki było wszystko, czego brakowało mi na początku. Były sceny walki, była intryga, zdrada i nieoczekiwane zwroty akcji. Zaintrygował mnie również wątek romantyczny. Mamy tu do czynienia z trójkątem miłosnym. Kciuki trzymałam zwłaszcza za jednego kandydata i mam nadzieję, że w drugim tomie, to on skończy z główną bohaterką.

Podsumowując, książka bardzo mi się podobała i cieszę się, że po dość trudnym początku, dałam jej jeszcze jedną szansę. Ostatecznie mogę stwierdzić, że cudowna okładka, kryje w sobie magiczne wnętrze. Ta historia zasługuje na to, żeby każdy się z nią zapoznał, a mi pozostaje czekać na drugi tom.
Show more
1 of 1 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: