Kronika. Tom 3

Piątek, 16 wrzesień 2022 125

„World of Warcraft: Kronika. Tom III” to kolejna odsłona wieloczęściowej sagi o Azeroth. Przeczytajcie, jak działania Płonącego Legionu doprowadziły do rozpętania tajemniczej plagi nieumarłych oraz wepchnięcia Hordy i Przymierza w nową erę konfliktów. Wczujcie się w dylematy kultowych bohaterów – Arthasa Menethila, Jainy Proudmoore, Thralla i Illidana Burzogniewnego – którzy muszą zdecydować, ile są gotowi poświęcić, by ocalić swój świat. „Kronika. Tom III” to istna skarbnica nieujawnionej dotąd wiedzy o postaciach i wydarzeniach, które ukształtowały najnowszą historię uniwersum Warcrafta. Ta zapierająca dech księga z grafiką i ilustracjami Petera C. Lee, Josepha Lacroix, Romana Kenneya, Roba Sevilli, Cole’a Eastburna, Stantona Fenga i innych, tchnie nowe życie w niesamowity świat legendarnych bohaterów i złoczyńców.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Kronika. Tom 3
 • Autor: Opracowanie zbiorowe
 • Gatunek: fantasy
 • Tłumaczenie: Anna Krochmal, Robert Kędzierski
 • Wydawnictwo: Insignis
 • Cykl: World of Warcraft
 • Tom: 3
 • Data wydania: 2022-01-03
 • ISBN: 9788366873360
 • Liczba stron: 224
8.0/10 from 1 ratings.
Photos (2)
Reviews (1)
19 rating(s).
OFICJALNA RECENZJA
2022/09/17
Your review
W kronikach z serii World of Warcraft nietrudno się zakochać. Już samo ich wydanie robi ogromne wrażenie – to książki o dużym formacie, z majestatycznym i barwnymi ilustracjami, mapami krain oraz przyjemnymi dla oka ozdobniki. Nie można zapomnieć także o tym, że kryje się w nich multum interesujących informacji o dziejach uniwersum oraz znanych i lubianych bohaterach. Krótko mówiąc – żaden fan nie przejdzie obok takiego cudeńka obojętnie.

„World of Warcraft. Kronika. Tom 3” wypada równie rewelacyjnie, jak poprzednie jej odsłony. Znaleźć tu można kolejne siedem rozdziałów poświęconym historii Azeroth, skupiających się tym razem nad nowszymi wydarzeniami w świecie Warcraft. Zauważyłam, że wiele jest tu materiału z gry Warcrafta 3, mojej ulubionej odsłony tej serii, więc – można rzec – czytając ten tom, czułam się dosłownie jak w domu. Zgłębione zostają weń postaci Arthasa, Jainy, Thralla i Illidiana, dzięki malują się przed czytelnikami jeszcze pełniej i zacniej. Najbardziej przypadła mi tutaj kreacja Illidiana, bo jego historia i motywacje zostały przedstawione doprawdy świetnie (a to jeden z moich ulubionych bohaterów, więc sami rozumiecie – dodatkowy plus dla kronik). Niestety, kolejne rozdziały wypadają nieco słabiej – tu treści są znacznie mniej fascynujące, a autorzy zasypują czytelnika kolejnymi i kolejnymi wydarzeniami – tym razem związanymi już z World of Warcraft. Niemniej, jako fanka uniwersum, nawet te gorsze momenty dobrze mi się czytało – szczególnie że można wynaleźć w nich nie lada smaczki!

Atutem „World of Warcraft. Kronika. Tom 3” jest również styl, w którym książka została napisana. Jest stosunkowo prosty i znakomicie oddaje klimat uniwersum, choć nieco przeszkadzało mi tłumaczenie niektórych nazw własnych. Być może to jednak jedynie moje odczucie – choćby przywykłam do Illidiana Stormrage’a, nie Illidiana Burzogniewnego, podobne odczucia miałam względem niektórych lokacji. Nie uważam tego jednak za jakąś szczególną wadę tego tytułu, bo ciężko mu mieć coś takiego za złe, gdy oferuje tak wiele smakołyków z Warcrafta, tudzież zjawiskowe grafiki, w których jestem absolutnie zakochana – oczy lśnią na ich widok!

Cóż można powiedzieć więcej? Każdy miłośnik świata Azeroth przepadnie dla kronik World of Warcraft. Co prawda, moim ulubionym tomem był ten pierwszy, aczkolwiek i część trzecia wypada w moim odczuciu wyśmienicie. Czyta się je dobrze, wyjaśniają wiele nie do końca jasnych kwestii w grach, znacząco ubarwiając i poszerzając pojęcie o całym uniwersum, a dodatkowo są kapitalnie wydane. Czego chcieć więcej? Jeśli lubicie Warcrafta – to pozycja obowiązkowa na Waszej półce. Polecam z całego serca!
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: