Dziewczyna znikąd

Poniedziałek, 26 lipiec 2021 88

Jedna z trzech książek serii „Ulica Strachu” inspirowana cyklem filmów o tym samym tytule. Produkcje dostępne na platformie Netflix od lipca 2021 roku.

Lizzy Palmer jest nowa, piękna i pełna tajemnic. Kiedy rozpoczyna naukę w Shadyside High, szybko nawiązuje znajomość z Michaelem i jego dziewczyną Pepper. Michael jest nią coraz bardziej zafascynowany, mimo że nic o niej nie wie. Skąd pochodzi? Gdzie mieszka? I dlaczego tak na niego działa? Wkrótce zaprasza ją do udziału w wyścigach na skuterach śnieżnych, jednak zabawa kończy się tragedią. W dodatku gdy w podejrzanych okolicznościach zaczynają umierać ich znajomi, Pepper nabiera podejrzeń, że za wszystkim stoi właśnie Lizzy. Tymczasem oboje z Michaelem zostają wciągnięci w sprawę morderstwa sprzed ponad sześćdziesięciu lat i muszą się zmierzyć z wyzwaniem, jak pozostać żywym na Ulicy Strachu.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Dziewczyna znikąd
 • Autor: R.L. Stine
 • Gatunek: literatura młodzieżowa
 • Tytuł Oryginału: The lost girl
 • Tłumaczenie: Maciej Potulny
 • Wydawnictwo: Media Rodzina
 • Cykl: Ulica strachu
 • Tom: 1
 • Data wydania: 2021-07-28
 • ISBN: 9788382650020
 • Liczba stron: 328
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
40 rating(s).
4 comment(s).
OFICJALNA RECENZJA
2021/07/27
Your review
Autor kultowej serii „Ulica Strachu” R.L. Stine powraca w wielkim stylu.

Kiedy Michael poznaje piękną i tajemniczą Lizzy Palmer zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Podczas wyścigów na skuterach śnieżnych, Michael „zabija” nieznajomego chłopaka, ten jednak nie do końca okazuje się taki martwy i zaczyna mordować znajomych Michaela. Co z tym wszystkim ma wspólnego Lizzy i zbrodnia sprzed lat?

Pamiętam, jak w latach 90-tych zaczytywałam się w książkach Stine’a. Przeczytałam wszystkie części serii, które były w mojej bibliotece i ciągle było mi mało. Dlatego tak się ucieszyłam, gdy w zapowiedziach zobaczyłam, że Media Rodzina wyda 3 kolejne tomy z Ulicy Strachu. Jednak po obejrzeniu dość kiepskich filmów na Netflixie, zaczęłam się trochę obawiać, czy książki dorównają moim wspomnieniom z dzieciństwa. Na szczęście, filmy nie mają nic wspólnego z książkami i „Dziewczyna znikąd” okazała się świetną historią.

Już od pierwszej strony fabuła bardzo mnie wciągnęła. Wszystko zaczyna się, gdy w 1950 Beth jest światkiem morderstwa, a później we współczesności to wydarzenie sprzed lat będzie miało tragiczne skutki dla niektórych bohaterów. Podczas czytania cały czas zastanawiałam się, co wspólnego z dawną zbrodnią ma główny bohater. Czy to jego przodek dopuścił się tego strasznego czynu, a może jego dom znajduje się w miejscu dawnej stadniny? O tym musicie przekonać się sami.

Bardzo lubię styl autora. Potrafi on mnie zaciekawić swoją historią i wprowadzić w mroczny klimat. Książkę warto przeczytać wieczorem, wtedy jeszcze bardziej można wczuć się w opisane wydarzenia. „Dziewczyna znikąd” pozbawiona jest nudnych opisów, przez co można skupić się na samej akcji. A tej jest sporo, do ostatniej chwili nie wiadomo, kto przeżyje, a kogo czeka straszny los.

Na samym końcu można przeczytać pierwsze strony dwóch kolejnych książek z serii „Ulica Strachu”.
Co do samego wydania, ma ono swój klimat. Ubolewam tylko nad tym, że książka nie ma skrzydełek, ponieważ podczas nawet ostrożnego czytania, zadzierają się rogi okładki, no i niestety na okładce znajduje się obecnie bardzo modny znaczek Netflixa, którego nie można odkleić. Myślę, że po dość mało udanej ekranizacji, to logo bardziej odstrasza, niż zachęca, po sięgnięcie po naprawdę dobrą serię.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: