Qudditch przez wieki. Wersja ilustrowana

Czwartek, 13 maj 2021 70

Chwyć omnikulary i przyjrzyj się dokładnie, o co chodzi w tym najbardziej popularnym sporcie w świecie czarodziejów!

Dowiedz się WSZYSTKIEGO, co trzeba wiedzieć na temat quidditcha, a nawet JESZCZE WIĘCEJ! Kennilworthy Whisp zabiera nas w podróż przez ZABAWNĄ (i pełną FAULI) tradycyjną historię słynnej gry, bajecznie zilustrowaną przez obdarzoną MAGICZNĄ wyobraźnią (dwukrotną laureatkę Kate Greenaway Medal) mugolską artystkę Emily Gravett. To wyjątkowe wydanie zawiera imponujące rozkładówki ukazujące piłki do quidditcha naturalnej wielkości (!), liczne zapiski czarownic i czarodziejów, artefakty, fragmenty manuskryptów, wizerunki graczy quidditcha o światowej sławie i mnóstwo ciekawostek, które czynią ten podręcznik (opatrzony wstępem samego Albusa Dumbledore’a) prawdziwie magicznym.

Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane fundacjom Lumos i Comic Relief wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji, by zmieniać ich życie na lepsze.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Qudditch przez wieki. Wersja ilustrowana
 • Autor: J.K. Rowling
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: Qudditch trough the ages
 • Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
 • Wydawnictwo: Media Rodzina
 • Data wydania: 2020-10-06
 • ISBN: 9788380087835
 • Liczba stron: 146
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
10 rating(s).
Recenzja oficjalna
2021/05/13
Your review
Cykl o Harrym Potterze towarzyszy mi od najmłodszych lat, dlatego wszelkie jego wznowienia, tudzież dodatkowe książki z tego uniwersum, ogromnie mnie cieszą. Obecne wydania ilustrowane, które serwuje czytelnikom wydawnictwo Media Rodzina, zapierają wręcz dech w piersi. W przypadku tytułu „Qudditch przez wieki” nie jest inaczej – już na pierwszy rzut oka robi tak ogromne wrażenie, że aż ciężko opisać to, co się czuje, gdy zajrzy się do środka…

Książka jest doprawdy majestatycznie wydana, przez co zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia. Duży format, twarda oprawa, lśniący tytuł, czerwona wstążka-zakładka, a także rozkładane strony wewnątrz oraz ogrom ilustracji – pozycja cieszy i oczy, i serce fana Harry’ego Pottera samym wyglądem. Tylko – jak słynne przysłowie rzecze – nie powinno się oceniać czegoś (lub kogoś) jedynie po wyglądzie, przyjrzyjmy się więc i merytorycznej stronie „Qudditcha przez wieki”.

„Magiczny podręcznik do cyklu Harry Potter” rozpoczynają polecajki znanych czarodziejów, wśród których znajduje się między innymi Gilderoy Lockhart. Już w ten swoisty wstęp wkrada się nieco humoru (choćby w komentarzu Rity Skeeter - „Czytałam gorsze rzeczy.”), co od razu wprowadza w dobry nastrój i zachęca do dalszej lektury. Następnie przechodzimy do krótkiej przedmowy Albusa Dumbledore'a oraz prezentacji autora podręcznika, Kennilworthy’ego Whispa, znawcy i fanatyka tytułowego sportu. Taki sposób wydania „Qudditcha przez wieki” nadaje mu nieco realistycznego wyrazu, a dalej jest tylko lepiej!

Książka skupia się przede wszystkim na historii qudditcha oraz tego, jak sport zmieniał się na przestrzeni lat. Znajdziemy tutaj jego genezę oraz ewolucję, jak choćby zmiany w wyglądzie miotły czy poszczególnych elementów gry. Złoty znicz został choćby zainspirowany złotymi znikaczami – czyli uroczymi ptaszkami, których nie było w stanie wyłapać mugolskie oko. Znajdziemy tutaj także przedstawienie najważniejszych drużyn (wraz z barwną wizualizacją ich herbów, szat i całej reszty) oraz całą masę ciekawostek ze świata czarodziejów – jak choćby starodawne gry miotlarskie. „Qudditch przez wieki” urozmaicony jest także o fragmenty Proroka Codziennego oraz mnóstwo innych niuansów, w tym maskotki, koszulki, plakaty i odznaki. Wszystko to wygląda bardzo prawdziwie i kapitalną sprawą jest fakt, że projekty takich „drobnostek” znalazły się tutaj – to doprawdy nie lada gratka dla miłośników Harry’ego Pottera!

„Qudditch przez wieki” w niebanalny sposób rozszerza uniwersum najbardziej znanego czarodzieja na świecie – w tym przypadku na sportowo. Jestem absolutnie pewna, że każdy entuzjasta magicznych utworów J.K. Rowling, który chwyci ten podręcznik w dłonie, będzie wniebowzięty i zakocha się w nim bezgranicznie – tak, jak i ja obdarzyłam go miłością. Polecam z całego serducha wszystkim Potterheadom!
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: