Wezwij sokoła

Piątek, 30 kwiecień 2021 72

Nowa książka autorki światowych bestsellerów, w tym „Kruczego Cyklu”! Poznaj nowych bohaterów i wejdź do uniwersum pełnego niesamowitości!

Wśród nas znajdują się śniący... i wyśnieni. Ci, którzy śnią, nie potrafią się przed tym powstrzymać, mogą jedynie próbować to kontrolować. Ci, którzy zostali wyśnieni, nie są w stanie wieść samodzielnego życia, ponieważ zasną na zawsze, jeśli ich śniący umrą.

Istnieją tacy, którzy lgną do śniących. By ich wykorzystywać. By ich więzić. By ich zabijać, zanim ich sny zniszczą nas wszystkich. Ronan Lynch jest śniącym. Potrafi wyciągać ze swoich snów zarówno wspaniałości, jak i koszmary, i przenosić je do swojej ułomnej rzeczywistości. Jordan Hennessy jest złodziejką. Im bardziej zbliża się do wyśnionego przedmiotu, którego poszukuje, tym bardziej nierozerwalnie się z nim wiąże.

Carmen Farooq-Lane jest łowczynią. Jej brat był śniącym... i zabójcą. Na własne oczy widziała, jakie skutki może przynieść śnienie śniącemu. Obserwowała też szkody, jakie potrafią wyrządzić śniący. To jednak nic w porównaniu z apokalipsą, jaka wkrótce ma się rozszaleć...

Odkryj prawdziwą literacką Incepcję i rozpocznij wyjątkową podróż w głąb sennych marzeń i koszmarów!

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Wezwij sokoła
 • Autor: Maggie Stiefvater
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: Call down the hawk
 • Tłumaczenie: Piotr Kucharski
 • Wydawnictwo: Uroboros
 • Cykl: Śniący
 • Tom: 1
 • Data wydania: 2021-02-24
 • ISBN: 9788328083363
 • Liczba stron: 510
5.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
33 rating(s).
4 comment(s).
OFICJALNA RECENZJA
2021/04/30
Your review
Autorka takich cyklów jak Król kruków czy Wilkołaki z Mercy Falls powraca z nową serią Śniący.

Wśród nas żyją śniący i ci, którzy zostali przez nich wyśnieni. Ci pierwsi nie mogą powstrzymać się od spania, mogą jedynie próbować kontrolować, to co wyśnią. Natomiast osoby, które zostały wyśnione, zależne są od swoich stwórców, bo gdy tylko ten pierwszy umrze, zasypia również wszystko to, co wyśnił. Istnieją też tacy, którzy próbują znaleźć śniących, by ich wykorzystać. Są też tacy, którzy próbują ich zabić, zanim ich sny zniszczą świat.

Przyznam szczerze, że książkę czytało mi się bardzo ciężko. Od samego początku pojawia się bardzo dużo różnych bohaterów, przez co trudno spamiętać kto jest kim. Z czasem się to klaruje, ale na początku, to bardzo zniechęca do czytania. Pomocny okazałby się jakiś spis postaci. Nie podobało mi się również to, że na dobrą sprawę w książce nic się nie dzieje. Większość powieści składa się z różnych długich i nudnych opisów, przemyśleń bohaterów, które nic nie wnoszą do całej fabuły. Dialogi też nie są jakieś porywające. Gdyby te wszystkie nudne fragmenty usunąć, to z książki, która ma ponad 500 stron, zostałaby raptem połowa i to ona byłaby ciekawa. Na dobrą sprawę historia zaciekawiła mnie, dopiero pod koniec, gdy zaczęło coś się dziać. Chociaż książka ma wiele stron, sporo wątków nie zostało jeszcze wyjaśnionych.

Co do bohaterów, to są mi oni obojętni. Żaden nie zdobył jakieś mojej większej sympatii, są dość nijacy. Jedynie Adam, chłopak Ronana, głównego bohatera mi się spodobał, ale pojawił się on raptem kilka razy.

„Wezwij sokoła” ma dwa plusy. Pierwszy to fajny, dotąd przeze mnie niespotkany pomysł na fabułę, a drugi to ładna okładka. Prosta, ale ciekawa.

Podsumowując, nie wiem, czy książkę warto polecić, mam co do niej mieszane uczucia. Pomysł był fajny, ale z wykonaniem jest już dużo gorzej. Może w kolejnej części będzie więcej akcji, a mniej niepotrzebnych opisów, czy przemyśleń.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: