Lato koloru wiśni

Środa, 31 marzec 2021 89

Lekkie love story utrzymane w konwencji romansu akademickiego. Emely, obdarzona odrobinę sarkastycznym poczuciem humoru studentka literaturoznawstwa, szczerze cieszy się z przeprowadzki jej najlepszej przyjaciółki do Berlina. Nie wie jeszcze, że szalona Alex zamierza zamieszkać w mieszkaniu swojego brata, przystojnego, szmaragdowookiego bruneta, z którym Emely łączą niemile wspomnienia. Na szczęście wkrótce dziewczyna otrzyma romantyczny mail od tajemniczego wielbiciela...

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Lato koloru wiśni
 • Autor: Carina Bartisch
 • Gatunek: new adult
 • Tytuł Oryginału: Kirschroter sommer
 • Tłumaczenie: Emilia Kledzik
 • Wydawnictwo: Jaguar
 • Cykl: Lato koloru wiśni
 • Tom: 1
 • Data wydania: 2015-06-15
 • ISBN: 9788380080744
 • Liczba stron: 493
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
31 rating(s).
4 comment(s).
OFICJALNA RECENZJA
2021/03/31
Your review
„Lato koloru wiśni” Cariny Bartsch to książka, która już kilka lat temu została wydana przez Media Rodzina. Jednak do tej pory nie miałam jakoś okazji jej przeczytać i teraz zastanawiam się, dlaczego tak późno się za nią zabrałam, bo bawiłam się przy niej bardzo dobrze.

O pierwszej miłości się nigdy nie zapomina, nieważne czy skończyła się ona dobrze, czy też źle. Wie o tym doskonale Emely, studentka literaturoznawstwa, która po siedmiu latach znowu spotyka swoją pierwszą miłość. Nie należy ono do udanych. Emely najchętniej nigdy więcej nie zobaczyłaby już Elyasa. Niestety jest to niemożliwe, ponieważ jest on bratem jej najlepszej przyjaciółki. Co gorsza, rodzeństwo mieszka razem, więc przypadkowych spotkań nie można uniknąć. Elyas ma jednak inne zdanie, na każdym kroku próbuje poderwać Emely. Czy swoim zachowaniem uda mu się odmienić uczucia przyjaciółki swojej siostry? A co będzie, gdy na horyzoncie pojawi się nowy chłopak, tajemniczy autor e-maili Luca?

Historia Emely i Elyasa wciągnęła mnie od pierwszej strony. Nie jest to typowy romans młodzieżowy, gdzie jest relacja hate-love, z wielkimi porywami namiętności. W tej książce na próżno tego szukać. Za to jest dużo zabawnych sytuacji, ciekawych dialogów i ciętych ripost. To wszystko sprawiło, że ciężko było mi odłożyć książkę, chociaż na chwilę. „Lato koloru wiśni” jest lekturą, w której zakończenie nie jest wcale takie oczywiste. Niby liczy się na happy end, ale czy dla pary głównych bohaterów, szczęśliwe zakończenie to bycie razem?

Postacie wykreowane przez autorkę od razu zdobyli moją sympatię. Niezdarna Emely, uroczy Elyas i postrzelona Alex, każdy z tych bohaterów miał coś w sobie. Chętnie sama miałabym takich znajomych. Autorka stworzyła bohaterów, którzy nie irytowali, a ich zachowanie było zupełnie zrozumiałe. Na scenie pojawia się też Luca, do samego końca nie wiadomo, kim on jest (chociaż pojawiają się pewne podejrzenia). Powoli zdobywa on zaufanie Emely, staje się on jej przyjacielem, a może nawet kimś więcej. Tożsamość tej osoby, na pewno w kolejnej części zaważy na relacji Emely i Elyasa.

Podsumowując, książka jest warta polecenia. Nie powiela ona wszystkim znanych schematów, jest za to pełna zabawnych dialogów i dobrze wykreowanych bohaterów. Co prawda, jest trochę dramatu, ale nie ma go dużo i przez większość czasu, podczas czytania uśmiech nie schodził mi z twarzy. Jak najszybciej zabieram się za kolejną część.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: