Szklany Mag

Środa, 04 listopad 2020 356

„Nie trzeba być w posiadaniu mrocznej magii, aby robić mroczne rzeczy”.

Minęło zaledwie kilka miesięcy, od kiedy Ceony Twill zwróciła mistrzowi jego serce, przy okazji oddając mu swoje. Emery Thane zachowuje się jednak tak, jakby nic się nie stało, a uzyskanie przez dziewczynę tytułu Składacza, czyli papierowego maga, było najważniejszą rzeczą na świecie!

Chociaż Lira, niebezpieczna Wycinaczka władająca zakazaną magią krwi, została unieszkodliwiona, to na wolności wciąż grasują jej współmagowie. Grath Cobalt jest równie groźny i o wiele bardziej przebiegły. Na celowniku ma Ceony i jej mały sekret.

Kiedy rodzina i przyjaciele dziewczyny znajdują się w niebezpieczeństwie, młoda adeptka magii papieru nie może siedzieć bezczynnie i czekać, aż inni Magowie podejmą jakieś kroki. Wie, że Wycinacze nie mają serca i – bardziej niż chętnie – pozbywają go innych.

Przyszła pora na walkę i Ceony zrobi wszystko, aby ocalić tych, których kocha.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Szklany Mag
 • Autor: Charlie N. Holmberg
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: The Glass Magician
 • Tłumaczenie: Monika Wiśniewska
 • Wydawnictwo: Young
 • Cykl: Mag
 • Tom: 2
 • Data wydania: 2020-09-15
 • ISBN: 9788366654471
 • Liczba stron: 248
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
33 rating(s).
4 comment(s).
Oficjalna recenzja
2020/11/04
Your review
„Szklany mag” to drugi tom serii „Papierowy mag” Charlie N. Holmberg. Jak to często bywa z kontynuacjami, mamy do czynienia tak zwaną „klątwą drugiego tomu”, ale czy w tym przypadku ma to miejsce? A może drugi tom okazał się lepszy niż ten pierwszy?

Minęło kilka miesięcy od ostatnich wydarzeń. Wszystko wydaje się wrócić do normalności. Emery Thane zachowuje się tak jakby uzyskanie przez Ceony tytułu składacza było najważniejsze, a to, co się stało wcześniej, nie miało miejsca. Jednak pomimo tego, że Lira została unieszkodliwiona, to na wolności nadal żyją jej współmagowie. Grath Cobalt pragnie zemścić się na Ceony za to, co zrobiła Lirze i nie zawaha się dojść po trupach do swojego celu. Czy i tym razem Ceony powstrzyma zło, które pragnie zaszkodzić jej i jej najbliższym?

Pierwszy tom serii bardzo mi się podobał, dlatego z wielką chęcią zabrałam się za „Szklanego maga” i nie żałuję ani minuty, którą poświęciłam na przeczytanie tej części.

Autorka nie pozwala się czytelnikowi nudzić nawet przez chwilę. Już praktycznie od samego początku coś się dzieje. Tu wybuch, tam jakieś morderstwo, nie jest to jednak minusem, ponieważ dzięki temu książkę czyta się z wielkim zaciekawieniem.

Wątek miłosny w tej części został bardziej rozbudowany. Ceony już od początku wie, co czuje do swojego mentora. Natomiast uczuć Emery’ego od początku nie jest się pewnym. Coś on do swojej uczennicy na pewno czuje, ale czy to jest miłość, a może tylko troska? Tego jednak nie mogę zdradzić.

Tak jak i tom pierwszy „Szklany mag” napisany jest bardzo przystępnym językiem. Autorka ma fajny styl. Książkę czyta się niezwykle szybko i fabuła jest naprawdę ciekawa. W tej książce nie znajduję żadnych minusów, no może jeden (który można traktować z przymrużeniem oka) - jest zdecydowanie za krótka. Myślę, że nawet gdyby miała i drugie tyle stron co ma, to byłoby dla mnie za mało.

Podsumowując, książkę polecam w 100%. Jeśli komuś podobał się „Papierowy mag” to z tej części będzie równie zadowolony, a może i nawet bardziej. A kto nie zna tej serii, niech szybko nadrobi ten błąd, bo naprawdę warto ją znać. Myślę, że książka powinna spodobać się również okładkowym sroką, ponieważ ma ciekawą okładkę i ładny grzbiet.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: