Wróć za mną

Niedziela, 24 luty 2019 4858

Aubrey Duncan zawiodła się na miłości. Co powinna teraz zrobić? Posłuchać serca, które ją zdradziło, czy serca, które podpowiada jej by po prostu odpuścić? Uzależnienie prawie pokonało i zniszczyło Maxxa Demelo. Zrujnowało jego życie i jedyną rzecz, na której naprawdę mu zależało – związek z ukochaną dziewczyną. Pragnął zasłużyć na związek z Aubrey Duncan, nawet jeśli musiałby podjąć się niemożliwego. Dlatego zgłosił się na odwyk. Aubrey straciła wszystko ponieważ poszła za głosem serca. Obiecała, że tym razem będzie myśleć przede wszystkim o sobie, zadba o siebie z dala od Maxxa i jego demonów. Lecz gdy tylko zacznie działać, Maxx skończy odwyk i pojawi się w życiu Aubrey, chcąc jej udowodnić, jak bardzo siebie potrzebują. Chaos wedrze się w ich życie ze zdwojoną siłą. Nieważne jak bardzo złamane – serce nie daje o sobie zapomnieć…

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Wróć za mną
 • Autor: A. Meredith Walters
 • Gatunek: romans
 • Tytuł Oryginału: Follow Me Back
 • Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa
 • Wydawnictwo: YA!
 • Cykl: Twisted Love
 • Tom: 2
 • Data wydania: 2017-07-05
 • ISBN: 9788328043428
 • Liczba stron: 400
8.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
22 rating(s).
1 comment(s).
2 helpful voted.
Oficjalna recenzja
2019/04/12
Your review
Jest to druga część z cyklu Twisted Love, więc jeśli nie zapoznaliście się z częścią pierwszą lepiej najpierw zajrzeć do recenzji pierwszego tomu.
Najgorsze uczucie w życiu? Widzieć jak ukochana osoba spada na samo dno i nie móc zrobić z tym nic, kompletnie nic. Patrzeć jak osoba, która była jeszcze niedawno częścią Twojego życia nagle ląduje w zupełnie innym miejscu niż była przed chwilą. Obserwowanie wyniszczenia ciała jak i psychiki osoby uzależnionej, która z każdym dniem pogłębia swój, już nieciekawy, stan.
Uzależnienie ma to do siebie, że nigdy się nie zatrzyma jeśli sami nie będziemy tego chcieli, Maxx nie chciał... I musiał zapłacić za to olbrzymią karę, której skutki przez długi czas nie dadzą o sobie zapomnieć. Stracił coś, na czym najbardziej mu zależało - Aubrey...
Chciał z tym skończyć, aby móc się do niej zbliżyć. Poszedł na odwyk dla niej, właśnie oto w ten sposób chciał zasłużyć na jej miłość.
Dziewczyna postawiła wszystko na jedną kartę, ryzykując więcej niżby ktokolwiek mógł się spodziewać. Posłuchała się głosu serca, ale tym razem to rozum miał rację...
Podjęła najważniejszą decyzję w swoim życiu - walczyć o siebie samą, nie patrząc na miłość, która była dla niej wszystkim.
Kiedy jednak zacznie wcielać swój plan w życie, Maxx ponownie wkroczy w jej codzienność, nie pytając o zgodę. Będzie próbował udowodnić Aubrey, że jest inaczej, że zmienił się, że naprawdę może mu zaufać, ale oboje wciąż mają tajemnice, które mogą zniszczyć ich jeszcze bardziej...

Poruszany przez autorkę temat uzależnienia od narkotyków przewija się przez całą serią, co jest jej ogromną zaletą, gdyż przez to nie jest banalna. Dość trudna sytuacja opisywana w skutek zażywania zakazanych substancji ponosi za sobą ogromne straty nie tylko materialne, ale również i psychiczne, które zmieniają wszystko... O czym doskonale może przekonać się główny bohater.
"Wróć za mną" przedstawia historię młodych ludzi, którzy poprzez swoje negatywne nawyki niszczą relacje, która była dla nich najważniejszą rzeczą w życiu. Książka pokazuje nam co możemy stracić, gdy w odpowiednim czasie nie powiemy sobie "nie".
Po zakończeniu pierwszej części byłam bardzo ciekawa jak bohaterowie uporają się ze swoimi tajemnicami i problemami wynikającymi z uzależnienia Maxxa. Nie mogłam doczekać się, kiedy znowu uda mi się znaleźć odrobinę czasu na przeczytanie chociażby jednego zdania drugiej części. Zdawałam sobie jednak sprawę z tego, iż gdy już zacznę czytać - ponownie nie będę w stanie szybko odłożyć tego tytułu, gdyż fabuła wciąga!
Budowanie napięcia związanego z potoczeniem się wspólnej historii bohaterów nie jest schematyczne, gdyż autorka powoli przedstawia nam całą opowieść, nie zdradzając zbyt wcześnie żadnych szczegółów, które mogłyby odebrać nam radość z czytania.
Wytrwałość głównych bohaterów w walce o miłość i szczęście jest pełna podziwu. W prawdziwym życiu chyba nie spotkałam takich ludzi, którym, aż tak zależałoby na drugiej osobie. Historia pełna emocji, uczuć, brak schematyzmu wszystko to charakteryzuje tę książkę.
Nie chcę zdradzać zbyt wiele, gdyż nie chcę zaspojlerować Wam fabuły. Każdy powinien sam zajrzeć do tej historii i poznać jej bieg, szczególnie jeśli czytaliście pierwszy tom.
Jeżeli chodzi o Aubrey, to muszę przyznać, że jej kreacja bardzo mnie zaskoczyła. Myślałam, że dziewczyna od razu wybaczy Maxxowi i rzuci mu się w ramiona, oddając ponownie swoje serce. Możemy zaobserwować w niej ogromną zmianę, jaką przeszła od początku znajomości z Maxxem do teraz. To jak wzrosła jej samoocena i wiara w siebie jest niewiarygodne.
„Wróć za mną” to słodko – gorzka opowieść o miłości, przyjaźni, o zaufaniu, o dawaniu drugiej szansy, a przede wszystkim o ciężkiej walce z nałogiem."Musisz doświadczyć trudności, żeby uzmysłowić sobie, gdzie powinnaś się znaleźć. Jestem przekonana, że to, jak reagujemy w najbardziej przygnębiających chwilach naszego życia, świadczy o tym, jakim człowiekiem tak naprawdę jesteśmy." ~ Wróć za mną
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: