Ostatnia walka

Piątek, 27 marzec 2020 96

On jest Czarnym Magiem, a ona zdrajczynią.

Świat Ryiah runął, gdy odkryła niecne plany króla Blayne'a. Teraz musi zdradzić wszystko, co kocha, aby uchronić królestwo przed wojną. Rozdarta między miłością a obowiązkiem, sercem a rozsądkiem Ry podejmuje się niebezpiecznej misji. Ma pomóc rebeliantom i przekonać przedstawicieli królestwa Pythus, aby zerwali pakt ze skorumpowanym królem Jeraru, jednocześnie oszukując najpotężniejszego maga w królestwie, a zarazem swojego męża. Wcześniej czy później będzie musiała stanąć do walki.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Ostatnia walka
 • Autor: Rachel E. Carter
 • Gatunek: fantasy
 • Tytuł Oryginału: Last Stand
 • Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
 • Wydawnictwo: Uroboros
 • Cykl: Czarny Mag
 • Tom: 4
 • Data wydania: 2020-03-25
 • ISBN: 9788328072459
 • Liczba stron: 512
9.9/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
53 rating(s).
3 comment(s).
2 helpful voted.
Ostatnia walka Czarnego Maga przesądzi o wszystkim
2020/03/27
Your review
Ryiah ma ukochanego u boku i zdradziecki plan do wykonania. Czy starczy jej sił i odwagi, by uratować Jerar, księcia i czy sama wyjdzie z tego cało? Przed nami ostatnia część zmagań plebejuszki z samą sobą i okrutnym światem.

Czego t nie ma. Jest miłość, zdrada, heroiczne decyzje, szalenie trudne wybory, polityka, magia, poświęcenie, przyjaźń , bohaterowie i szubrawcy. Wszystko zmiksowane w taki koktajl, który osobno jest nie do przyjęcia, a razem tworzy idealną całość, działającą na emocje, wyobraźnię i pozostający na zawsze w pamięci. Po tej części będziecie jednocześnie wdzięczni, że to już koniec i będziecie płakać, że więcej nie ma.
Intryga się kończy, wszystkie sznurki są na miejscu, teraz trzeba nimi tylko pociągnąć. Rachel E. Carter pociąga nim iw taki sposób, że z każdym szarpnięciem, z każdym nowym słowem, wyszarpuje część duszy czytelnika. Tej książki nie da się spokojnie przeczytać. Ja biegłam przez tekst, z trudem powstrzymując się od przeskakiwania po kilka zdań, żeby czytać szybciej. Ale w każdym zdaniu mogła być zawarta ważna informacja, wskazówka, czytałam więc szybciej i szybciej, byle do końca kolejnej zagadki, byle wyciągnąć Ryiah z tarapatów, bo przecież na następnej stronie musi być dobrze. To część, którą czyta się na jednym wdechu i oddech bierze się już naprawdę w ostateczności.
Oczywiście, można się przyczepić, że księżnej za dużo wychodzi, że kilka rzeczy nie powinno mieć miejsca i jest aż nierealnie. Jasne, ale kilka rzeczy nie wychodzi do granic możliwości, wszystko się sypie i sprowadza tylko kolejne kłopoty i wyrzuty sumienia. Dodatkowo autorka zawsze ma wytłumaczenie czemu coś się udało, nie bez znaczenia jest to, że przecież Ryiah jest jedną z najlepszych.
Ostatnia walka zostawiła ze mnie emocjonalną sieczkę. Dawno nie przeczytałam tylu prostych, trafiających prosto w serce zdań o miłości, przyjaźni, poświęceniu i walce o drugą osobę. Tu nie ma miejsca na patetyczne opisy, wszystko, co bohaterowie robią, robią z głębi serca lub tak dyktuje im rozum. Przepiękna lekcja wierności, miłości i postępowania zgodnie z własnymi przekonaniami nawet wtedy, gdy cały świat się wali. Nie do przeoczenia jest też sprawne poprowadzenie wątku przeszłości następcy i nienastępcy tronu, ich wychodzenie z ciemności. Autorka zręcznie pokazuje wpływ innych ludzi na złamanie schematu myślenia, ale też wpływ wiary i nadziei na niektóre sprawy. Nie jest to wątek najsilniej zarysowany, ale mocno przemawiający do wyobraźni.
I końcówka. Nigdy, przenigdy nie spodziewałabym się takiego finału. Dawno nikt mnie tak nie zaskoczył. Wielki plus do całej gamy plusów, które jestem w stanie przyznać tej książce.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: