Złota zemsta

Środa, 15 styczeń 2020 59

Dziedzictwo Kopernika to dwanaście artefaktów o nadzwyczajnej mocy. Ten, kto je znajdzie, zyska nieograniczoną władzę i będzie mógł zmienić losy świata. Wyścig już się rozpoczął!

Minęły dwa miesiące, odkąd rodzina Kaplanów wytropiła drugi artefakt i nie ustaje w poszukiwaniach trzeciego. Niespodziewanie do akcji znowu wkracza Galina Krause, zagrażając czwórce bohaterów. Wade, Darrell, Lily i Becca nie mają innego wyjścia, jak tylko stawić jej czoła. Trwa walka z czasem, a wyzwanie jest tym większe, że trzeci artefakt prawdopodobnie został stworzony przez samego Leonarda da Vinci – być może najbardziej niezwykłego ze wszystkich Strażników.

Tymczasem złowroga Galina wprowadza nowe reguły gry i niebezpiecznie zbliża się ku zwycięstwu. Czy czwórce bohaterów uda się ją zatrzymać?

"Dziedzictwo Kopernika" to seria książek przygodowych o przyjaciołach, którzy wyruszają w pełną niebezpieczeństw i zagadek podróż. Wade, Darrell, Lily i Becca, aby ocalić świat, muszą jako pierwsi odnaleźć tytułowe Dziedzictwo i jego dwanaście artefaktów.

Dodatkowe Informacje

 • Tytuł: Złota zemsta
 • Autor: Tony Abbott
 • Gatunek: literatura młodzieżowa
 • Tytuł Oryginału: The Golden Vendetta
 • Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
 • Wydawnictwo: HarperCollins Polska
 • Cykl: Dziedzictwo Kopernik
 • Tom: 3
 • Data wydania: 2019-10-15
 • ISBN: 9788327644886
 • Liczba stron: 416
7.0/10 from 1 ratings.
Reviews (1)
49 rating(s).
Jaka może być złota zemsta?
2020/01/15
Your review
To już nie jest zabawa. Czasu jest coraz mniej, przeciwnik robi się coraz bardziej niebezpieczny i niecierpliwy, a wy jesteście tylko grupą nastolatków, która musi uratować świat. Czy jest to możliwe?

Mama Wade’a i Darrella została uratowana, co jednak nie było takie proste i narobiło trochę szkód, ale chłopcy wraz z Lily i Beccą nadal muszą szukać kolejnych artefaktów. Niestety utrudnia im to ich przeciwnik, który po dwóch miesiącach ciszy wkracza do akcji ze zdwojoną determinacją i widocznym pośpiechem. Jakby tego było mało do pogoni za wskazówkami, dołącza ktoś trzeci i pragnie zemsty za wszelką cenę. Kto jest po właściwej stronie, komu ufać i jak poradzić sobie ze wzrastającym niebezpieczeństwem, gdy trzeba jeszcze walczyć z czasem i ciężarem odpowiedzialności spoczywającym na ich barkach?

Muszę przyznać, że Tony Abbott mocno zaciekawił mnie swoją serią i na każdy kolejny tom czekam niecierpliwie. Złota zemsta to już trzecia część Dziedzictwa Kopernika, którą w końcu mam za sobą. Jakie są moje wrażenia?

W Klątwie węża narzekałam trochę, że pierwsza połowa odrobinę mi się dłużyła, na szczęście tym razem od początku coś się dzieje i stan ten utrzymuje się do samego końca. Autor ponownie stworzył fabułę pełną akcji, przeróżnych emocji i licznych wskazówek, które z każdą chwilą zbliżają do odnalezienia ukrytych artefaktów. Złota zemsta to ciągły bieg wydarzeń, gdzie nigdy nie wiadomo, po której stronie obecnie jest szczęście, gdzie bohaterowie walczą z czasem, kolejnymi zagadkami i przeżywają niebezpieczne chwile. Tony Abbott potrafi przelać na papier emocje i sprawić, by czytelnik wraz z bohaterami przeżywał to, co oni i razem z nimi odkrywał kolejne elementy.

Już poprzednio pisałam, że bardzo podoba mi się charakterystyka postaci. Dzięki temu, że każdy z bohaterów wyróżnia się swoim zachowaniem, tokiem myślenia i jest dobry w czymś innych łatwo ich rozróżnić i od razu wiadomo, kto właśnie się wypowiada czy myśli. Największym jednak plusem jest to, że czytając kolejne tomy, dostrzega się to, jak bohaterowie się zmieniają przez przebyte przygody. I nie ma mowy o nagłej metamorfozie, ale takiej realnej i mającej swoją przyczynę.

Złota zemsta podobała mi się od pierwszej do ostatniej strony. Dużo się tu dzieje, autor dba o każdy szczegół i tworzy powieść, w której nastolatkowie muszą pokonywać coraz trudniejsze przeszkody, a wróg nie przebiera w środkach, by być pierwszym w tym wyścigu. Łatwo dać się pochłonąć tym wszystkim wydarzeniom oraz wraz z bohaterami przeżywać te wszystkie przygody i rozwiązywać kolejne zagadki. Chociaż czytałam książkę parę dni, to nie zmienia faktu, że cały czas czułam zainteresowanie fabułą i z zapartym tchem przewracałam kolejne strony. Jestem ogromnie ciekawa, jak potoczą się dalsze losy nastolatków i czym jeszcze zaskoczy nas Autor, bo zakończenie tego tomu jest jedną wielką niewiadomą.

Z czystym sumieniem polecam całą serię wielbicielom niesamowitych przygód i łamigłówek do rozwiązania. Złota zemsta to chyba najlepsza część jak dotąd – pełna akcji, niebezpieczeństwa i ciekawostek historycznych.
Show more
0 of 0 people found the following review helpful
Write a review

More to share? (Optional)

..%
No description
 • Size:
 • Type:
 • Preview: