Saturday, 18 August 2018 11:08

Sensacyjno-przygodowa powieść dla młodzieży

Written by
Rate this item
(0 votes)

"Tajemnica Bursztynowej Komnaty" Tomasza Michałowskiego jest powieścią sensacyjno-przygodową dla młodzieży. Wydawnictwo Siedmioróg zapowiedziało jej premierę na 7 września.

Fabuła kryminalna zawiązuje się od pierwszych stron książki, kiedy tajemniczy Hrabia powierza młodemu detektywowi Tajemnica Bursztynowej Komnaty jest powieścią sensacyjno-przygodową dla młodzieży. Fabuła kryminalna zawiązuje się od pierwszych stron książki, kiedy tajemniczy Hrabia powierza młodemu detektywowi Michałowi rozwiązanie mglistej zagadki krzyżackich upiorów pojawiających się na Pojezierzu Kaszubskim i połączonych z nią pogłosek o zaginięciach osób. Na zamku krzyżackim w Bytowie, dokąd wiodą tropy dochodzenia, sprawa okazuje się na tyle poważna, żeby przyciągnąć przedstawicieli najwyższych władz ścigania przestępczości i wielkich mediów. Nie ułatwi to zadania głównemu bohaterowi ani asystującej mu Magdzie – 14-letniej kuzynce z Ameryki, pełnej uroku wielbicielce Sherlocka Holmesa i emocjonujących przygód. Ich dochodzenie rozwija się tak, jak się zaczęło, spoczywając wyłącznie na ich barkach, obfitując w niespodzianki i zaskoczenia i nie zwalniając ani na chwilę tempa.

Choć "Tajemnica Bursztynowej Komnaty" należy do gatunku powieści kryminalnej, zachwyci najbardziej wymagających wielbicieli literatury młodzieżowej. Kreuje fascynujących bohaterów, porusza aktualne dla dzisiejszej młodzieży tematy, ciekawie rysuje postacie drugoplanowe, buduje osobliwe sytuacje, skrzy się od humoru i dowcipnych dialogów, nie zapomina o literackich smaczkach. Powieść ma nad wszystkimi thrillerami świata jedną szczególną przewagę: dzieje się w dzisiejszej Polsce. Czytelnik rozpozna się w jej bohaterach, z przyjemnością odczyta sens jej wyrafinowanych aluzji i odniesień. A ponadto odnajdzie urok wielkiej wakacyjnej przygody!

Read 73 times

Comments (0)

There are no comments posted here yet

Leave your comments

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location