Friday, 20 July 2018 09:35

Najlepsza książka 2017 roku według Nowojorskiej Biblioteki Publicznej

Written by
Rate this item
(0 votes)

Uwielbiasz informatykę? Nie straszne ci kodeki, programowanie i cała reszta? W takim razie "Superkoderki" Andrei Gonzales,Sophie Houser są dla ciebie. Czarna Owca zapowiedziała premierę na 22 sierpnia.

"Superkoderki" to idealna propozycja dla wszystkich ambitnych programistek i programistów. To historia dwóch niezwykle uzdolnionych informatycznie nastolatek, które poznały się na letnim kursie Girls Who Code, a następnie wymyśliły grę wideo. Gra błyskawicznie rozprzestrzeniła się w sieci i zyskała popularność na całym świecie.

Sukces gry umożliwił Andy i Sophie dotarcie do najpotężniejszych strat-upów i firm technologicznych. Dziewczyny postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami.

Książka pokazuje tajniki branży technologicznej, potęgę programowania oraz prawdziwą moc kobiet, które zmieniają losy świata. Andy i Sophie opowiadają nie tylko o możliwościach, jakie oferują nauka i nowe technologie, ale też o prawdziwych korzyściach wynikających z odkrycia własnej drogi i kreatywności. Książka zwiera dodatkowe materiały wprowadzający w świat programowania.

Rekomendowana przez Children's Book Council w kategorii "najlepsza książka z dziedziny nauki i nowych technologii".

"Genialnie zabawna... Prawdziwa historia Andrei i Sophie, dwóch przedsiębiorczych nastolatek znajdujących zaskakujące odpowiedzi na problemy społeczne, z pewnością zainspiruje czytelników."
Bulletin of the Center for Children’s Books

"Energetyczno-technologicze doładowanie dla tych, którzy wciąż szukają swojego głosu."
Kirkus Reviews

"Inteligencja, wrażliwość na ludzkie problemy, kreatywność, dojrzałość oraz poczucie humoru Andrei i Sophie zaintrygują i zainspirują czytelników."
Publishers Weekly

Read 54 times

Comments (0)

There are no comments posted here yet

Leave your comments

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location