Wednesday, 08 November 2017 21:31

Dlaczego dorastamy?

Written by
Rate this item
(1 Vote)

"Zeszyt Wendy" autorstwa Veronicy Fish, Melissy Jane Osborne ukaże się już 14 listopada nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Czy podróż przez świat wypełniony postaciami z „Piotrusia Pana” pomoże bohaterce pogodzić się z rzeczywistością?

Wendy Davies, 16-latka z Nowej Anglii, wpada samochodem do jeziora. Z miejsca wypadku w tajemniczych okolicznościach znika jej braciszek Michaś. Gdy osoby z otoczenia dziewczynki zamieniają się w postaci z Nibylandii, a Wendy przestaje odróżniać rzeczywistość od fantazji, za namową terapeutki zaczyna prowadzić dziennik, któremu nadaje tytuł "Zeszyt Wendy".

"»Zeszyt Wendy« to prawdziwe arcydzieło. Opowieść, którą snują Melissa Jane Osborne i Veronica Fish, jest zarazem brutalna i piękna."
David Gallaher, autor "The Only Living Boy"

"Tę nieoczekiwaną komiksową perełkę spośród innych współczesnych wersji »Piotrusia Pana« wyróżnia niezwykły ładunek emocjonalny i psychologiczna głębia. Polecam ją wszystkim fanom komiksów i fantastyki, a w szczególności starszym nastolatkom."
"School Library Journal"

"Cudo, w każdym znaczeniu tego słowa. „Zeszyt Wendy” to wzruszająca historia traktująca o stracie bliskiej osoby i dorastaniu, które odziera nas z niewinności."
"Forward Reviews"

"Zapadająca w pamięć, błyszcząca na tle innych dzieł interpretacja klasycznej opowieści."
Stuart Moore, współautor cyklu "Zodiak Dziedzictwo" i jeden z twórców "Vertigo"

Read 94 times

Comments (1)

  1. Recenzje na widelcu

"Piotruś Pan" musi być bardzo ciekawym motywem w tej książce. Ale nie wiem, czy po nią sięgnę. Moja "góra wstydu" wciąż rośnie

  Attachments
 
There are no comments posted here yet

Leave your comments

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location