Saturday, 12 August 2017 11:31

"Goodbye Days" już we wrześniu!

Written by
Rate this item
(0 votes)

Wydawnictwo Jaguar zapowiedziało kolejną premierę na wrzesień. Dokładnie 13 września swoją premierę będzie miało "Goodbye Days" autorstwa Jeffa Zentnera. Książka zdobyła dużą ilość nagród i mówi się o niej, że jest bardzo poruszająca.

„Gdzie jesteście? Odpiszcie, proszę.” – to ostatnia wiadomość jaką Carver Briggs wysłał do swoich trzech najlepszych przyjaciół. Nigdy nie przypuszczał, że może to doprowadzić do ich śmierci.

Teraz Carver nie może się pozbyć wyrzutów sumienia. Na domiar złego, wpływowy sędzia przekonuje prokuraturę, by wszczęła w sprawie wypadku postępowanie.
Na szczęście, w życiu chłopaka pojawiają się niespodziewani sojusznicy: dziewczyna Eliego, jedyna osoba w szkole, która chce z Carverem rozmawiać. Dr Mendez, psychoterapeuta i wreszcie babcia Blake'a, która prosi chłopaka by wyprawili jej nieżyjącemu wnukowi „pożegnanie”, polegające m.in. na dzieleniu się opowieściami z życia zmarłego.
Wkrótce w podobny sposób zechcą pożegnać swych bliskich pozostałe dwie rodziny. Carver jednak nie ma pewności co do ich motywów. Czy zdołają się pogodzić ze stratą, czy może jednak pożegnania doprowadzą Carvera na skraj nerwowego załamania lub ‒­ co gorsza ‒ prosto do więzienia?

Mocna i poruszająca powieść. Literatura najwyższych lotów.

NAGRODY, które otrzymał JEFF ZENTNER
A New York Times Notable Book
An Amazon Best Book of the Year
A Kirkus Reviews Best Book of the Year
A Publishers Weekly Best Book of the Year
A BuzzFeed Best YA Book of the Year
A William C. Morris Award Finalist
An Indie Next List Top Ten Selection
A Paste Magazine and popcrush.com
Most Anticipated YA Book of the Year
A Publishers Weekly Spring 2016 Flying Start

Read 76 times

Comments (0)

There are no comments posted here yet

Leave your comments

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location