Friday, 15 December 2017 01:08

Pierwszy kwartał 2018 w YA! i Uroboros!

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Co na początek roku szykują nasze dwa ulubione wydawnictwa? Zdradzamy trochę informacji i zapewniamy, że będziemy też informować o szczegółach. 

Fantasy i SF

Wydawnictwo Uroboros nie zwalnia tempa i na nowy sezon szykuje garść przebojowych nowości. W lutym ukaże się kontynuacja „Szamanki od umarlaków”, czyli „Demon Luster” Martyny Raduchowskiej. Tym razem główna bohaterka będzie musiała sprostać swojemu przeznaczeniu i stoczyć walkę z łaknącym dusz mrocznym Demonem Luster. Na półkach księgarń już od 28 lutego.

W lutym premierę mieć będzie wyczekiwana kontynuacja – trzeci tom cyklu „Poszukiwaczka” , „Rozrywacz” Arwen Elys Dayton. Quin nie jest już pionkiem w grze. Bohaterka opowiedziała się po jasnej stronie mrocznego świata, przyjdzie jej więc zmierzyć się z zemstą wrogów. Czy zdoła uratować siebie i tych, których kocha? To ostatni tom trylogii.

W marcu pojawi się nowe wydanie wyjątkowej powieści – „Tancerze burzy” Jaya Kristoffa zapowiadające trzeci tom cyklu „Wojna Lotosowa”. To wzruszająca i tragiczna opowieść o przyjaźni, miłości, wierności i zdradzie. Pierwsza część trylogii wprowadza czytelników w świat wysp Shima, gdzie zaawansowana technologia przeplata się z japońską mitologią. Szogun wysyła Yukiko i jej ojca po gryfa. Czy uda im się odnaleźć mityczne stworzenie? Ta książka zabierze was w świat, o którym nigdy nie słyszeliście!

Young Adult

Nowy sezon rozpocznie się obiecująco dla czytelników literatury młodzieżowej za sprawą Wydawnictwa YA! Już w styczniu ukaże się „Powrót do domu” Allana Strattona – wzruszająca historia o trudach dojrzewania i skomplikowanych relacjach rodzinnych. Zoe Bird to wrażliwa nastolatka, której jedyną przyjaciółką jest babcia, zaczynająca zdradzać objawy choroby Alzheimera. Gdy rodzice Zoe chcą oddać babcię do domu opieki dziewczyna decyduje się na odważny krok – ucieka wraz z babcią z domu i udaje się w podróż, która na zawsze odmieni jej życie.

Luty przyniesie niezwykłą historię jedenastoletniego Alexa i jego psa – Carla Sagana. „See you in the Cosmos” Jacka Chenga to pełna humoru opowieść o niecodziennej pasji.

Jak z humorem opowiedzieć o świecie współczesnych reality shows? Znakomicie robi to Margaret Stohl w książce „Royce Rolls”. Rodzina Royce Rolls ma wszystko – luksusowe wille, ogromną fortunę, świetne nazwisko. Pewnego dnia pojawia się jednak istotny problem: reality show z ich udziałem przestaje być tak popularne, jak kiedyś. „Royce Rolls” to błyskotliwa, opowiedziana z przymrużenijem oka historia o współczesnym człowieku uwikłanym w świat mediów i portali społecznościowych.

Pierwszy kwartał to także długo oczekiwane wznowienie powieści Colleen Hoover. 15 lutego do księgarń trafią nowe wydania serii „Pułapka uczuć”: „Slammed”, „This Girl” i „Point of Retreat”.

Read 146 times

Comments (1)

  1. Fene

Na "Demona luster" czekam z ogromną niecierpliwością, tym bardziej, że czaję się na niego już dobre parę lat. Mam nadzieję, że utrzyma poziom

  Attachments
 
There are no comments posted here yet

Leave your comments

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location