Wydarzenia

Wydarzenia

Monday, 12 November 2018 18:50

Salon ciekawej książki

Written by

Najbliższym wydarzeniem na temat literatury jest zbliżający się wielkimi krokami Salon Ciekawej Książki, który organizowany jest co roku w centrum Polski, a mianowicie w Łodzi! Dokładniej w Hali EXPO przy alei Politechniki, w której to organizowane są różnorodne eventy.

Salo Ciekawej Książki to miejsce, w którym możecie spotkać wielu zainteresowanych literaturą oraz kulturą ludzi, wziąć udział w licznych warsztatach, posłuchać wypowiedzi autorów oraz oczywiście zakupić nowych papierowych przyjaciół, czyli książki. Na hali rozstawiane są stoiska reprezentujące poszczególne wydawnictwa (na pewno znajdziecie tam swoje ulubione!). Możecie nabyć lektury często po obniżonych cenach, a nawet upolować jakieś starsze pozycje za kilka złoty. Wśród stoisk znajduje się także miejsce, gdzie odbywa się tak zwany bookcrossing. Na czym to polega? Przynosisz swoje książki i możesz wymienić je na rozłożone na stołach pozycje. Jedyna zasada zastrzega, że możesz wziąć tyle utworów ile zostawiasz z własnych zasobów. Proste i korzystne!

egoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem ,,Nie ma Polski bez literatury”. Oczywiście pojawi się także nawiązanie do 100-lecia Niepodległości, o którym nie wolno zapomnieć.

Kiedy?

  • 2018-11-16 - od 10:00 do 18:00
  • 2018-11-17 - od 10:00 do 18:00
  • 2018-11-18 - od 10:00 do 17:00

Bilety:

Bezpłatnie – dzieci do lat 10

3zł – wszyscy 10+

Ale oprócz…

Jest już listopad i chyba wszyscy czujemy nadciągający chłód a razem z nim świąteczny klimat! Tak! To już tuż tuż! Wiec może pora pomyśleć o prezentach dla najbliższych?

Okazuje się, że poza zorientowaniem się wśród literatury w powyżej podanych terminach możecie również skorzystać z Targów Prezentów Świątecznych ,,Mikołajek”! Eventy są przeprowadzane równolegle i jednorazowo płacąc za wstęp możecie skorzystać z obu. Na targach zdecydowanie czuć TĄ atmosferę. Nie brakuje świecidełek, bombek, ozdób, ale też zabawek czy wypieków. To istny raj dla miłośników świąt, ale także osób poszukujących inspiracji na tegoroczny grudniowy wystrój.

Jako mieszkanka Łodzi serdecznie zapraszam, bo sama też na pewno tam się pojawię!

Sunday, 01 April 2018 15:06

BooKat - I edycja

Written by

W dniach 14-15 kwietnia, w sobotę i niedzielę, na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w budynku A odbędzie się ciekawe wydarzenie książkowe, które jest projektem społecznym BooKat.

Saturday, 17 February 2018 18:35

#SięCzyta, czyli młodzieżowe inspiracje książkowe

Written by

W lutym Empik we współpracy z najpopularniejszymi wydawnictwami startuje z pierwszą edycją akcji #SięCzyta. To wyjątkowy program promocji literatury kierowany do młodzieży.

Na wszystkich czarodziejów i mugoli w lutym czekają dwa niezwykłe wydarzenia. W związku z wydaniem książki „Harry Potter. Podróż przez historię magii" zapraszamy do salonów Empik w Warszawie i Poznaniu na magiczne spotkanie ze światem Harry'ego Pottera!

Wednesday, 06 September 2017 20:40

Zapraszamy na Literacki Piknik nad Wisłą!

Written by

Zapraszamy na Literacki Piknik nad Wisłą! Bulwary Wiślane, 16-17 września 2017 r.

Saturday, 22 July 2017 12:07

Blog Book Meeting

Written by

Już 12 sierpnia odbędzie się spotkanie dla blogerów! Wydarzenie zaplanowane w Księgarni w Sosnowcu, a oprócz okazji do rozmowy odbędzie się wymiana książkowa oraz kilka spotkań autorskich.

Tuesday, 18 July 2017 11:44

Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni

Written by

Zapraszamy na wakacyjne spotkania z literaturą wszystkich gatunków! Już po raz szósty we współpracy z włodarzami Gdyni organizujemy Nadmorski Plener Czytelniczy. W programie spotkaniami z pisarzami, bogata oferta książek przygotowana przez 70 wydawnictw oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Zapraszamy od 28 do 30 lipca!

Saturday, 01 July 2017 22:53

Rozpoczęło się Lato z książką 2017

Written by

Lato z książką powstało z inicjatywy dyrektora marketingu Zysk i S-ka Wydawnictwa, Adama Zyska. Dziś jest organizowane niezależnie przez agencję marketingową ZyskMedia przy wsparciu sponsorów oraz licznych partnerów wydarzenia.