Tuesday, 09 January 2018 01:25

Mary Poppins powraca w wielkim stylu!

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Mary Poppins Powraca to amerykański musical fantasty, który ma ukazać się jeszcze w 2018 roku. Film powstał w reżyserii Roba Marshalla, scenariusz napisał David Magee. Film jest sequelem wersji Mary Poppins z 1964 roku. Grają w nim gwiazdy takie jak: Emily Blunt, Lin-Manuel Miranda, Ben Whishaw, Emily Mortimer, Pixie Davies, Joel Dawson, Nathanael Saleh, Julie Walters, Colin Firth, Meryl Streep and Angela Lansbury.

 
Data premiery: 25 grudnia 2018 (Stany Zjednoczone)
Reżyseria: Rob Marshall
Autor muzyki: Marc Shaiman
Scenariusz: David Magee
Studio filmowe: Walt Disney Pictures
 

Mary Poppins to główna bohaterka serii książek dla dzieci napisanych przez Pamelę L. Travers i zilustrowanych przez Mary Shepard. Na podstawie książek o Mary Poppins powstał film oraz wiele sztuk teatralnych.

Akcja książek z tej serii toczy się w Londynie. Na ulicy Czereśniowej 17 mieszka rodzina Banksów. Pewnego dnia w ich domu pojawia się nowa niania – Mary Poppins. Dzieci, początkowo nieufne wobec opiekunki, bardzo szybko przywiązują się do niej – ma ona bowiem magiczne umiejętności. Dzięki nim dzieci przeżywają mnóstwo niesamowitych, fantastycznych przygód. W książce zatarte są granice pomiędzy tym, co realne i tym, co nierealne.

Seria o Mary Poppins wprowadza zupełnie nowy typ bohaterki książek dla dzieci. P.L. Travers nie dzieli swoich bohaterów na pozytywnych i negatywnych. Mary nie wzbudza sympatii w czytelniku. Jest egocentryczna, próżna i niemiła. Na wszelkie pytania dzieci odpowiada szorstko i sarkastycznie. Mimo to kocha dzieci, troszczy się o nie i zamienia ich życie we wspaniałą bajkę.

 
 
Read 88 times

Media

Comments (0)

There are no comments posted here yet

Leave your comments

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location