Ekranizacje

Ekranizacje

Sunday, 08 July 2018 14:16

Film vs książka: The Kissing Booth

Written by

Wiele razy pisałam, że lubię czasem poczytać książki, kierowane typowo do nastolatek. I chociaż wiem, że w każdym momencie, mogę się rozczarować, to jednak i tak czytam. Mam chyba słabość, do czasów, które mimo wszystko, wspominam z pewnym sentymentem. Chociaż moje nastoletnie lata, diametralnie się różnią od tych, jakie możemy zobaczyć u Amerykańskiej młodzieży. Inna mentalność chyba i w ogóle. No w każdym razie, pierwsze zakochania się mają ten fajny urok i właśnie do niego lubię wracać, czytając takie książki.

Friday, 12 January 2018 17:16

Filmowy finał "Więźnia Labiryntu" jeszcze w styczniu!

Written by

W spektakularnym finale epickiej sagi o „Więźniu labiryntu” Thomas staje na czele grupy zbiegłych Streferów, którzy wyruszają z ostateczną misją.

Tuesday, 09 January 2018 01:25

Mary Poppins powraca w wielkim stylu!

Written by

Mary Poppins Powraca to amerykański musical fantasty, który ma ukazać się jeszcze w 2018 roku. Film powstał w reżyserii Roba Marshalla, scenariusz napisał David Magee. Film jest sequelem wersji Mary Poppins z 1964 roku. Grają w nim gwiazdy takie jak: Emily Blunt, Lin-Manuel Miranda, Ben Whishaw, Emily Mortimer, Pixie Davies, Joel Dawson, Nathanael Saleh, Julie Walters, Colin Firth, Meryl Streep and Angela Lansbury.

Odtwórczyni głównej roli kobiecej, australijska aktorka Katherine Langford uchyla rąbka tajemnicy na temat akcji i bohaterów, z którymi spotkamy się w drugim sezonie tegorocznej produkcji Netflixa – „13 powodów”. Kolejnego sezonu możemy spodziewać się nawet już w przyszłym roku.

Monday, 04 December 2017 14:39

Serial vs książka: The 100

Written by

„The 100” to jeden z najchętniej oglądanych seriali w latach 2014-2016. Szturmem podbił on serca setek tysięcy widzów, zarówno tych, którzy z klimatami Sci-Fi są za pan brat, jak i tych, którzy wcześniej stronili od tej tematyki. Jest on adaptacją książki Cass Morgan, która została wydana w Polsce pod tytułem „Misja 100”.

Sunday, 22 October 2017 19:09

Ekranizacja powieści "Simon oraz inni homo sapiens"

Written by

Ekranizacja powieści "Simon oraz inni homo sapiens" trafi do amerykańskich kin w marcu 2018 roku.

Wednesday, 18 October 2017 20:59

Serial vs książka: Ania z Zielonego Wzgórza

Written by

Starzejące się rodzeństwo Cuthbertów zamierza przysposobić chłopca, aby pomógł im w prowadzeniu gospodarstwa. Na Zielone Wzgórze przyjeżdża jednak dziewczynka, w dodatku zdecydowanie nie przystająca do wzorców wychowania Maryli Cuthbert.

Saturday, 14 October 2017 23:54

Książka vs film: Ponad wszystko

Written by

Ponad wszystko to historia która mnie całkowicie nie urzekła, ale miło spędziłam z nią czas. Byłam bardzo ciekawa ekranizacji, o której już przed premierą było dość głośno, a zwiastun niemal obiecywał dobry, lekki film. Jednak najpierw chciałabym przypomnieć lub przybliżyć wam fabułę.

Saturday, 16 September 2017 16:30

Książka vs serial: 13 powodów

Written by

13 reason why to bestseller – nie tylko książkowy, ale i serialowy. Netflix dobrze wybrał tworząc drugą wersję o powodach Hanny, która popełniła samobójstwo.

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. 

Page 1 of 2