Wednesday, 20 September 2017 22:45

Poruszający list pisarki Jennifer Niven do czytelników

Written by
Rate this item
(0 votes)

Jennifer Niven jest autorką bestsellerowej i uwielbianej przez młodych czytelników powieści Wszystkie jasne miejsca, a także czterech powieści dla dorosłych, trzech książek niebeletrystycznych oraz scenariusza do filmu na podstawie Wszystkich jasnych miejsc.

Tuż przed premierą jej nowej powieści „Podtrzymując wszechświat” autorka wysłała poruszający list. Jest to jej osobista odpowiedź na setki e-maili od czytelników z całego świata.

Oto jego treść:

Drogi Czytelniku!

 

Jesteś chciany. Jesteś potrzebny. Jesteś kochany.

Takie właśnie przesłanie przekazuję czytelnikom Wszystkich jasnych miejsc od stycznia 2015 r., kiedy to książka ukazała się drukiem. Od tamtego czasu skontaktowały się ze mną tysiące młodych ludzi, którzy czują się samotni bądź niezrozumiani. Tylko jednego dnia jesienią 2015 r. napisałam je 141 razy.

Podtrzymując wszechświat to powieść o tym, żeby widzieć i być widzianym. Podobnie jak Wszystkie jasne miejsca jest moją osobistą historią, powstała bowiem pod wpływem mojej własnej żałoby, mojego strachu i cierpienia. Pochodzi od osób, które są mi szczególnie bliskie. Od mojego dwunasto-i trzynastoletniego „ja”, dziewczynki zmagającej się z nadwagą i prześladowaniami rówieśników. Od żałoby po śmierci taty, który zmarł zaledwie kilka miesięcy po śmierci mojego chłopaka, kiedy to odcięłam się całkowicie od świata i nie byłam w stanie wyjść z domu, ponieważ świat mnie przerażał. Od momentu, w którym musiałam na nowo wrócić do rzeczywistości i znaleźć w niej swoje miejsce. Ostatnio także od śmierci mojej mamy, która była moim słońcem, oraz od ciągłego lęku, że ja też umrę niespodziewanie, bez ostrzeżenia. Jak ona.

To także opowieść pochodząca od mojego szesnastoletniego kuzyna, który musi rozpoznawać ludzi nie po twarzach, ale po takich ważnych rzeczach, jak „jacy są mili albo ile mają piegów”.

Ta historia tak naprawdę zaczęła się od kontaktów z czytelnikami. Napisałam ją dla Christine z USA, Jayvee z Filipin, Staiszy z Ukrainy, Paola z Brazylii, Steph z Wielkiej Brytanii, Shubham z Indii oraz wielu innych. Pełnych życia, inteligentnych nastolatków o wielkim sercu, którzy zasługują na to, by być widzianymi. Którzy powinni wiedzieć, że są chciani. Potrzebni. Kochani.

 

Uściski,
Jennifer


Jennifer Niven aktualnie promuje swoją nową książkę we Włoszech, Danii, Norwegii i Szwecji. Ma świetny kontakt z czytelnikami, którzy zasypują ją podziękowaniami za książki. Polska premiera powieści "Podtrzymując wszechświat" będzie miała miejsce już 27 września. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Bukowy Las.

Read 155 times

Comments (0)

There are no comments posted here yet

Leave your comments

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location