Saturday, 05 August 2017 15:19

Książki Lauren Oliver, które jeszcze nie zostały wydane w Polsce

Written by
Rate this item
(2 votes)

Wiele polskich czytelniczek pokochało twórczość Lauren Oliver, trylogię "Delirium" postawiło na półce wśród ulubionych pozycji i niecierpliwie wyczekuje na każdą kolejną powieść spod pióra pisarki. Czy któreś z wydawnictw zdecyduje się przetłumaczyć brakujące tytuły?

Lauren Oliver ukończyła filozofię i literaturę na uniwersytecie w Chicago, potem przeprowadziła się do Nowego Jorku. Mieszka na Brooklynie, pisze wszędzie, ciągle i na wszystkim: i na notebooku, i na serwetkach. Poza tym uwielbia gotować, jest uzależniona od kawy i dodaje keczup do wszystkiego, nawet do kanapek z pomidorem.

Dla nastoletnich czytelników

W 2015 roku, nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się książka dla młodzieży Vanishing Girls (Znikające dziewczyny).

Dara i Nick były nierozłączne. Były. Do czasu. Do momentu kiedy Dara pocałowała Parkera, dopóki Nick nie zawiodła jako najlepsza przyjaciółka, do czasu wypadku, który śmiertelnie przestraszył Darę. 

Teraz siostry, który były ze sobą tak blisko, w ogóle nie rozmawiają. W jednej chwili Nick straciła wszystko, ale jest zdeterminowana by jeszcze tego lata wszystko odzyskać.

Tylko, że Dara ma inne plany. Kiedy znika podczas swoich urodzin, Nick sądzi, że to taka forma zabawy. Jednak znika również inna dziewczyna, dziewięcioletnia Elizabeth Snow, a Nick zaczyna podejrzewać, że ich zniknięcie jest ze sobą powiązane. 

Dla dorosłych

Jedyną powieścią, którą Lauren Oliver napisała dla starszych czytelników jest tytuł Rooms (Pokoje). Narratorami książki są dwa duchy, które nawiedzają mury starego domu. Książka miała premierę w 2014 roku.

Dorosły debiut pisarki to opowieść o rodzinie, duchach, tajemnicach, gdzie życie po życiu przeplata się z istnieniem zwykłych śmiertelników. 

Dla dzieci

Dla najmłodszych czytelników pojawiły się aż trzy tytuły. Są to: "Curiosity house:
the shrunken head", książka, która powstała we współpracy z kolekcjonerem antyków H.C. Chester'em; "The spindlers" oraz "Liesl & Po". 

"The spindlers"

Kiedy dusza młodszego braciszka Lizy, Patricka, zostaje skradziona przez złe Spindlersy, podobne do pająków stworzenia, które mieszkają pod ziemią, dziewczynka wie, że musi ruszyć z bohaterską misją, by odzyskać ją z powrotem.

"Liesl & Po"

Liesl mieszka w malutkiej sypialni na poddaszu, w której została uwięziona przez swoją okrutną macochę. 

 

 

 

Read 215 times

Comments (2)

  1. Bujaczek

Chętnie bym je przeczytała. Szczególnie Rooms.

  Attachments
 
  1. JulcziKulczi

Słyszałam o tej autorce i o ponoć niesamowitym ,,Delirium", ale niestety jeszcze nie miałam okazji przeczytać. Chyba mam coś do nadrobienia

  Attachments
 
There are no comments posted here yet

Leave your comments

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location