Wednesday, 07 November 2018 19:14

TOP 12 czyli jesienny wysyp bestsellerów

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Drugiego listopada wystartowała szósta edycja jednej z największych na świecie akcji czytelniczych - Czytaj.pl, której organizatorem w Polsce jest Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz platforma Woblink.pl. Partnerem strategicznym jest natomiast Instytut Książki. Akcja Czytaj PL jest organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Na czym polega akcja?

Celem akcji jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród ludzi w każdym wieku. Całość jest przemyślana w ten sposób, aby każdy mógł z niej swobodnie skorzystać. Bowiem rzadkością jest obecnie natknąć się na kogoś bez telefonu, a to właśnie one warunkują uczestnictwo w akcji. Dzięki pobraniu aplikacji Woblink.pl można uzyskać miesięczny dostęp do aż 12 bestsellerów w postaci e-booka i audiobooka. Co trzeba zrobić? Wystarczy zeskanować kod QR.

Gdzie szukać kodu?

Spostrzegawczy już na pewno zwrócili uwagę na wyróżniające się na ulicach czy to w budynkach żółte plakaty promujące akcje. Między innymi to na nich znajduje się kod pozwalający na wypożyczenie utworów. Ponad to w akcje zostali zaangażowani nauczyciele oraz uczniowie szkół średnich. Tysiąc nauczycieli oraz tysiąc uczniów uzyskało tytuł ambasadora akcji otrzymując koszulkę z oryginalnymi, zaprojektowanymi przez Pawła Króla wzorami. Na grafice znajduje się kod QR do zeskanowania oraz zagadkowe hasła. Mała zagadka znaczeniowa, oto one:
,,Szafiarka foliałów”
,,Eksponent almanachów”

Poniżej wypisuję również listę miast, w które przez cały listopad będą oferować książki z najwyższej półki:
Kraków, Białystok, Częstochowa, Gdynia, Legnica, Lublin, Opole, Poznań, Przemyśl, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Dusseldorf, Gdańsk, Katowice, Kijów, Łódź, Mińsk, Mysłowice, Rybnik, Tychy, Warszawa, Wiedeń, Wilno, Zabrze oraz ok. 500 innych polskich miejscowości.

Co to za bestsellery?

Spojrzawszy na wypunktowaną listę bestsellerów z miłym zaskoczeniem stwierdziłam, że sama już kilka posiadam na własnej półce i owszem, są warte polecenia. Pozycje zestawione są w ten sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Do wyboru do koloru jest sześć książek zagranicznych oraz sześć polskich autorów. Tegoroczny zestaw zawiera 6 powieści, 4 pozycje non-fiction, zbiór opowiadań oraz jedną biografię. Oto i one:

1. Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”
2. Magdalena Grzebałkowska „Komeda. Osobiste życie jazzu”
3. Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni” (tę polecam osobiście)
4. Anna Brzezińska „Córki Wawelu”
5. Wojciech Chmielarz „Cienie”
6. Anna Ficner-Ogonowska „Okruch”
7. Remigiusz Mróz „Hashtag”
8. Mark Bowden „Polowanie na Escobara”
9. Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”
10. Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”
11. Dan Ariely „Potęga irracjonalności”
12. John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”

Dokładniej o nich można przeczytać na stronie akcji.


Czytaj.pl będzie trwać aż do końca listopada umilając nam jesienne dni. Serdecznie zachęcam jako ambasadorka akcji oraz zapalona czytelniczka!  :)

 

Read 40 times

Comments (0)

There are no comments posted here yet

Leave your comments

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location