Wywiady

Wywiady

Wednesday, 22 August 2018 10:02

Parszywa Trzynastka: Marta Kisiel

Written by

Marta Kisiel - w 2010 roku zadebiutowała powieścią Dożywocie (wznowiona w 2015 przez Uroboros), obecnie ma na swoim koncie 4 wydane książki i dwie w najbliższych planach - Małe Licho i tajemnica Niebożątka (19 września) oraz Pierwsze Słowo (17 października). Wieść też niesie, że w 2019 roku ukaże się kontynuacja Dożywocia - Oczy uroczne. Autorka pisze powieści fantastyczne i cechuje się specyficznym poczuciem humoru. Jak o sobie pisze: "Przez większość czasu udaje, że robi coś konstruktywnego, czyli niewiele z niej pożytku. Przebrzydła polonistka, beznadziejnie zakochana w romantyzmie i twórczości Juliusza Słowackiego, który wielkim poetą był. Zwierzę odludne, występuje przede wszystkim w środowisku domowym, rzadko wyłaniając się na światło dzienne.".

Tuesday, 24 July 2018 22:56

Parszywa Trzynastka: Agata Czykierda-Grabowska

Written by

Agata Czykierda - Grabowska - w 2015 roku zadebiutowała powieścią Kiedy na mnie patrzysz, obecnie ma na swoim koncie 7 książek. W tym roku ukazały się już dwie jej książki - Pierwszy raz oraz Adam, a trzecia - Stand by me - zostanie wydana w październiku br. Autorka pisze powieści new adult i jak mało kto potrafi tworzyć niesamowite historie pełne miłości, śmiechu oraz życia z jego wzlotami i upadkami.

Monday, 30 October 2017 15:00

Wywiad z Brandonem Sandersonem

Written by

W dniach 16 - 22 marca do Polski przybył Brandon Sanderson. Odwiedził dwa polskie miasta: Warszawę i Kraków. Autor napisał w swojej karierze ponad 40 książek, w tym takie tytuły jak: 'Z mgły zrodzony', 'Alcatraz: Piaski Raszida', czy 'Droga Królów'. Wydawaniem tych książek zajmują się przede wszystkim wydawnictwa: MAG i iUvi.

Saturday, 07 October 2017 01:53

Wywiad z Katarzyną Bereniką Miszczuk

Written by

Katarzyna Berenika Miszczuk (ur.02.09.1988 r.) - lekarka, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, aktualnie w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.

Thursday, 06 July 2017 01:50

Wywiad: Cinda Williams Chima

Written by

Cinda Williams Chima (ur. 1952) to amerykańska pisarka powieści fantasy, które cieszą się ogromną popularnością. Pisaniem interesowała się już w szkole średniej, ale nim rozpoczęła karierę pisarki, pracowała przez kilka lat jako dietetyk kliniczny. Debiutowała trylogią Kroniki dziedziców, kilka lat później ukazała się jej kolejna seria Siedem królestw. Obie trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”. Starcie królestw to najnowszy cykl, który rozpoczyna tom Zaklinacz ognia.