kwiecień 07, 2020

Młodzi, odważni, zaangażowani, wytrwali!

Młodzi, odważni, zaangażowani, wytrwali!

Udowadniają, że nie trzeba czekać, żeby zmienić świat.

Piotrek narysował robota z tyłu zeszytu do polskiego. Chyba każdy tak czasem robi. Ale on zaszył się potem w garażu rodziców i wprowadził pomysł w życie. Po tygodniach stukania, wiercenia i skręcania - na podwórko wjechał podobny do marsjańskiego łazika robot: ALISA. Urządzenie potrafi wwiercić się w ziemię, pobrać próbkę i natychmiast ocenić jej skład. Dzięki niemu rolnicy w kilka minut mogą się dowiedzieć, jak najlepiej zadbać o glebę pod uprawy.

Co nowego w Klubie Fanek W. M.?

Co nowego w Klubie Fanek W. M.?

Najbardziej przebojowa członkini Klubu Fanek W.M. wkracza do gry! Milka kocha modę, prosto z wybiegów i z ulicy. Ta dziewczyna potrafi bawić się kolorami, fakturami i czuje ten styl! Czy życie osobiste ułoży jej się w fajny outfit?

Gdy w mroku widzę tylko ciebie...

Gdy w mroku widzę tylko ciebie...

Niełatwe decyzje potrafią ranić. Wielka miłość zaślepić, ale gdy kogoś kochasz, prawdziwie kochasz, to stajesz się odpowiedzialny za tę, która zawierza Ci siebie. Bohaterowie serii "Niepokorni" stają przed niełatwymi wyborami.

A gdyby tak matka Belli rzuciła klątwę na Bestię?

A gdyby tak matka Belli rzuciła klątwę na Bestię?

Bella – uwięziona w zamku Bestii – dotyka zaczarowanej róży skrytej w opustoszałej komnacie. Nagle jej umysł zalewają obrazy matki, którą ledwie pamięta. Matki, która lata temu przeklęła Bestię, jego zamek i sługi. Ogłuszeni i zdezorientowani Bella i Bestia muszą współpracować, aby rozwikłać tajemnice i odkryć prawdę.

Czy nowe życie jest sielanką?

Czy nowe życie jest sielanką?

Nowe życie Zane’a Obispo na pięknej, ustronnej wyspie tropikalnej, wśród rodziny i przyjaciół, wydaje się sielanką. Chłopaka frustruje jednak to, że nie potrafi kontrolować niedawno uzyskanych mocy związanych z ogniem (odziedziczył je po ojcu, majańskim bogu Hurakanie, który przebywa teraz w więziennej celi). W dodatku między nim a jego psem zapanował bolesny dystans, odkąd Rosie stała się ogarem piekielnym. Zane nie ma też pojęcia, jak sobie poradzić z uczuciem, które żywi do zmiennokształtnej Brooks.

Dla fanów serii o Harrym Potterze, „Nevermoor” i „Złotego kompasu”

Dla fanów serii o Harrym Potterze, „Nevermoor” i „Złotego kompasu”

Fani Szkoły Magii i Czarodziejstwa znają pewien pociąg, który Harry’ego i jego przyjaciół zawiózł do Hogwartu. A co byście powiedzieli, gdyby to sam POCIĄG był szkołą? Może nie szkołą magii, ale szkołą magiczną? Szkołą z internatem, która z założenia nie ma adresu, bo porusza się po całym świecie?

Dla fanów Davida Walliamsa i Roalda Dahla!

Dla fanów Davida Walliamsa i Roalda Dahla!

Charlie McGuffin znowu ma problem... Nie przestał zmieniać się w przypadkowe zwierzęta, a na domiar złego firma jego taty wpada w kłopoty. Rodzinie Charliego grozi konieczność sprzedaży domu i przeprowadzki do cioci Brendy, która ma siedemnaście kotów (oraz drewnianą nogę). Te tarapaty sprawiają, że trudno mu kontrolować, w którym momencie zmieni się w zwierzę, a jeszcze trudniej – jak wrócić do ludzkiej postaci. Czy wreszcie zapanuje nad swoją mocą specjalną, czy już na zawsze utkwi w ciele gołębia...?

Była sobie Molly

Była sobie Molly

Molly to śliczna i wesoła suczka, która sprawia, że życie małej CJ staje się pełne radości. Jednak mama dziewczynki nie zgadza się na posiadanie szczeniaka. Poświęca swojej córce mało czasu i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo potrzebuje ona przyjaciela.

Co by było, gdyby Mulan musiała udać się do Zaświatów?

Co by było, gdyby Mulan musiała udać się do Zaświatów?

Kiedy kapitan Shang zostaje śmiertelnie ranny w bitwie, Mulan musi udać się do zaświatów, aby uratować go przed pewną śmiercią. Ale król Yama, władca podziemi, nie chce oddać Shanga. Mulan musi znaleźć w zaświatach ducha Shanga, stawić czoła wielu przeszkodom i odejść przed wschodem słońca – inaczej zostanie tam na zawsze.

Fascynująca i poruszająca opowieść otwierająca przed czytelnikiem drogę do własnej refleksji

Fascynująca i poruszająca opowieść otwierająca przed czytelnikiem drogę do własnej refleksji

Patryk spędzał z rodzicami wakacje nad morzem. Byłyby to zapewne jeszcze jedne leniwe i spokojne wczasy, gdyby nie wydarzyło się coś, co odmieniło życie pogodnego nastolatka na zawsze. Fascynacja sztuką, plany na przyszłość – wszystko nagle przestało mieć znaczenie. Co wydarzyło się w życiu chłopaka i czy uda mu się odzyskać równowagę?

Zapisz się do Newslettera

Najnowsze informacje w Twojej skrzynce mailowej. Obiecujemy nie spamować!