styczeń 28, 2023

Parszywa Trzynastka: rozmowa z Oliwią Tybulewicz

Parszywa Trzynastka: rozmowa z Oliwią Tybulewicz

Na co dzień w objęciach gwiazd lub mgle baru Luna. Oliwia Tybulewicz, autorka powieści, które bawią i przenoszą do świata pełnego niesamowitych stworzeń i osobowości. Dla czytelników młodych i tych trochę starszych. Kocha planszówki i Japonię, żadnej pracy się nie boi. Nasze parszywe pytania dopadły i ją. Jak sobie z nimi poradziła autorka, takich powieści jak Kropla życia, Kropla nadziei i W objęciach gwiazd?

Parszywa Trzynastka: rozmowa z Anitą Gierak

Parszywa Trzynastka: rozmowa z Anitą Gierak

Absolwentka Międzynarodowego Studium Dziewulskich na kierunku wizażu i stylizacji oraz studentka Uniwersytetu Warszawskiego dziennikarstwa i medioznawstwa. Od dziecka zagorzała fanka fantastyki i bajek.

Parszywa Trzynastka: rozmowa z Marią Zdybską

Parszywa Trzynastka: rozmowa z Marią Zdybską

Dziś pod obstrzałem Parszywej trzynastki pytań broni się Maria Zdybska. Kobieta, która sprawiła, że karty jej powieści skrywają tajemnice wysp i jezior, a idealny książkowy mąż wcale nie musi być idealny (choć On twierdzi inaczej). Do tej pory spod pióra Marii ukazały się dwie powieści (Wyspa Mgieł oraz Jezioro Cieni), które od niedawna można nabyć pod szyldem Wydawnictwa Inanna oraz opowiadanie Drugi oddech Inanny, które znalazło się w antologii Siła jej piękna. Kim na co dzień jest ta miłośniczka morza i fantastyki? Sprawdźcie sami.

Parszywa Trzynastka: Dominika Smoleń

Parszywa Trzynastka: Dominika Smoleń

Dominika Smoleń - Zabawna, inteligentna, pełna pasji i ambicji młoda pisarka. Studentka i blogerka Książkowiru, która najbardziej w swoim życiu kocha książki, koty i czekoladę. Pisanie i czytanie towarzyszą jej praktycznie od zawsze - a przynajmniej od wczesnego dzieciństwa. 

Zapisz się do Newslettera

Najnowsze informacje w Twojej skrzynce mailowej. Obiecujemy nie spamować!