wrzesień 17, 2021

Czy warto czytać Sagę Księżycową? Roważania

Czy warto czytać Sagę Księżycową? Roważania

Czy warto czytać Sagę Księżycową? Pff, pytanie. Oczywiście że tak, ale zdaję sobie sprawę, że nie wszystkich takie krótkie zachęcenie przekona. Cóż, w końcu, po latach, doczekaliśmy się wydania Winter, a tym samym zakończenia wspaniałej serii, z którą przygodę rozpoczęłam wiele, wiele lat temu. Przygotowałam dla was pięć punktów, w których przedstawię wam 5 argumentów (oczywiście, że to nie wszystkie, ale najważniejsze) i mam ogromną nadzieję, że po ich lekturze, bezzwłocznie sięgniecie po Cinder. 

Jak majówka, to tylko z nimi! Bohaterowie, z którymi spędziłabym długi weekend

Jak majówka, to tylko z nimi! Bohaterowie, z którymi spędziłabym długi weekend

W czasie, gdy panuje zaraza i od dłuższego czasu siedzimy w domu, to na majówkę mogłabym pójść z każdym. Byle tylko nie był zbyt szpetny, nudny, miał cokolwiek do powiedzenia na choć kilka tematów i… No dobra, wyszło na to, że te moje wymagania są jednak dość konkretne i bez listy się nie obejdzie. Jako, że sama nie mogę się zdecydować, który bohater jest lepszy, ustawiam ich w porządku alfabetycznym. Lista i tak jest mocno subiektywna, więc niech się choć nie biją o palmę pierwszeństwa.

Klasyka literatury fantasy - musisz to przeczytać

Klasyka literatury fantasy - musisz to przeczytać

Literatura fantasy jest pełna wielu fenomenalnych książek i cykli, z których ciężko wybrać jedynie kilka najciekawszych. Jest to trudne ze względu na rozmiary tego gatunku – ot, możemy szybować na smoku, iść w ramię w ramię z elfami lub… podejmować walkę z bibliotekarzami (posiadając na pozór bezużyteczne moce). Poniższe tytuły są wyborem dość subiektywnym, ale i książkami polecanymi przez wiele osób, z którymi każdy miłośnik fantasy powinien się zapoznać.

Top 10 współczesnych powieści dla młodych kobietek

Top 10 współczesnych powieści dla młodych kobietek

Dzień Kobiet to święto ważne zarówno dla dużych, jak i małych kobietek. Dla nastoletniej czytelniczki idealnym uczczeniem tego dnia będzie wręczenie w prezencie… książki. Z tej okazji wybrałam dziesięć pozycji młodzieżowych, które zawojują serducho każdej dorastającej dziewczynki!

Zapisz się do Newslettera

Najnowsze informacje w Twojej skrzynce mailowej. Obiecujemy nie spamować!